UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лавров знайшов причину кризи у відносинах РФ і ЄС

Винуватцем напружених відносин РФ і Європейського Союзу є Україна, вважає глава російського зовнішньополітичного відомства.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров списав проблеми у відносинах Росія і Евсоюза на Україну. На його думку, прив'язка зняття сакций з РФ до повного виконання Мінських угод, нібито заоохочують Київ "саботувати реалізацію мінського комплексу заходів".

"Виходить, що російсько-ЄСівські віносини стали заручником недолугої лінії української влади", - заявив він.

При цьому Лавров вважає, що нинішній кризовий період у відносинах Росії і єс буде пройдений.

"Переконані, що нам під силу подолати нинішній негативний тренд і вийти на траєкторію стійкого зміцнення співробітництва", - підкреслив міністр.

Разом з тим, на думку Лаврова, "російська економіка в цілому пристосувалася до несприятливих зовнішніх впливів, включаючи волатильність цін на енергоносії і введені США та ЄС односторонні санкції".

Читайте також: Трамп на чолі США віддасть безпеку світу в руки Росії і Китаю – FT

Нещодавно експерт Інституту МакКейна Девід Крамер писав у статті на сторінках The American Interest, що Заходу варто "поховати" Мінські угоди і посилити санкції проти Росії. США, ЄС і інші міжнародні організації повинні обумовити свою подальшу фінансову допомогу Україні, пообіцявши гроші в обмін на реальні результати, а не на балачки. Однак передачі летальної зброї це не стосується, оскільки, на думку автора, вона повинна була відбутися безумовно ще два роки тому.

Мінські угоди були підписано 12 лютого 2015 року за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини.

Керівники країн Заходу неодноразово заявляли, що зняття санкцій проти Росії можливе лише після повного виконання всіх пунктів угоди.

В ніч з 3 на 4 березня в Парижі відбулися переговори глав МЗС "Нормандської четвірки". В порядок денний зустрічі було включено обговорення питань безпеки і проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей. Крім того, міністри обговорили обмін полоненими, у тому числі, звільнення заручників, що утримуються бойовиками і Росією в ОРДЛО, окупованому Криму і на території РФ.

Читайте більше про процес врегулювання конфлікту на Сході України в статті Сергія Рахманіна дляDT.UA "Війна і Мінськ".