Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров завив про бажання РФ почати переговори щодо демілітаризації космосу та відмовитися від розміщення зброї й його застосування на орбіті.
«Послідовно виходимо з того, що тільки гарантоване запобігання гонки озброєнь в космосі дозволить забезпечити можливість його використання у творчих цілях, на благо всього людства», - цитує Лаврова МЗС РФ.
Він запропонував зацікавленим сторонам керуватися при складанні нового документа проєктом договору між Росією та Китаєм.
В кінці березня представники США і РФ обговорили напруженість в космосі. США хочуть співпрацювати з іншими країнами в питанні відповідальної поведінки в космосі. Також США розробили стратегію оборони в космічному просторі для протидії загрози з боку Росії і Китаю.
Китай нарощує плани з запуску супутників для роздачі інтернету з космосу, вступаючи в гонку з суперниками з США в особі компаній SpaceX та Amazon. Піднебесна хоче панувати над інтернетом, який роздають з космосу. Китай потенційно може використовувати таку супутникову мережу для масового збору даних і спостереження за інтернет-трафіком. Влада вже починає будівництво п'ятого космодрому. Майданчик зведуть у східній китайській провінції Чжецзян, повідомляється на сайті зони вільної торгівлі міста Нінбо.
Детальніше про те, як космічні дослідження впливають на розвиток країн, читайте в статті Наталії Куссуль "Мрії про Космос як драйвер науки, освіти та інновацій".