UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лавров висловив Помпео невдоволення новими санкціями США проти Росії

Глава МСЗ РФ знову повторює тези про те, що Москві ніхто не показав докази провини Кремля в оравленіі Скрипалів.

Під час телефонної розмови між міністром закордонних справ Росії і державним секретарем США Сергій Лавров висловив Майку Помпео невдоволення новими санкціями Вашингтона проти Москви через отруєння нервовопаралітичною речовиною "Новачок" колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському Солсбері на початку березня, повідомили в МЗС РФ.

"З російської сторони було висловлено категоричне неприйняття нещодавно оголошених Вашингтоном нових санкцій з посиланням на нібито наявну інформацію про причетність Росії до так званої "справи Скрипалів", - зазначається в повідомленні.

У російському дипломатичному відомстві додали, що Лавров підкреслив, що ні США, ні Велика Британія, ні яка-небудь інша країна за час після інциденту в Солсбері не надала жодного факту на доказ вини Росії.

Вони також обговорили ситуацію в Сирії і теми, які розглядалися під час зустрічі президентів США і Росії в Гельсінкі 16 липня.

Державний департамент США оголосив про запровадження з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини. Кремль вже назвав нові санкції незаконними, а прем'єр РФ Медведєв заявив, що посилень санкцій у Кремлі розглянуть як оголошення торгової війни.

Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері із сильним отруєнням був шпиталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. За деякий час були шпиталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.

За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервовопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни ухвалив рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію і на знак солідарності вислали російських дипломатів. Загалом на батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.

Наприкінці березня покращився стан Юлії Скрипаль, а 6 квітня стало відомо, що Сергій Скрипаль вийшов із критичного стану.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".