UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лавров хоче обговорення Конституції України в "нормандському форматі"

В МЗС РФ збираються розповідати Франції та Німеччині, що Україна недостатньо виконує Мінські угоди.

Росія "готова провести зустріч у "Нормандському форматі", присвячену обговоренню змін до Конституції України, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, повідомляє ТАСС.

"Будемо готові провести зустріч, мабуть, на рівні експертів для початку, щоб покласти два документи на стіл - мінський комплекс заходів і ті поправки до Конституції, які були прийняті у Верховній раді", - цитує Лаврова ТАСС.

"Просте зіставлення зобов'язань Петра Порошенка і того, що в результаті в Києві було зроблено, має бути дуже цікавим заняттям", - вважає Лавров.

Російський міністр також зазначив, що РФ підготувала свій документ, у якому "проаналізувала" виконання Україною "Мінських угод", і хоче представити його в "Нормандському форматі".

Читайте також: У Держдумі РФ назвали поправки в Конституцію України такими, що суперечать Мінськими угодами

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін скликає "Нормандську четвірку" через эскалции конфлікту в Донбасі.

"Нормандська четвірка" (представники Німеччини, Франції, України та Росії) збирається в різних форматах протягом року. Однією з головних домовленостей четвірки стало відведення важкого обладнання від лінії зіткнення, однак навіть воно не було виконано досі.

Раніше Конституційний суд схвалив надання окремим регіонам Донбас т. н. "особливого статусу". Вище керівництво країни наполегливо спростовує наявність "особливого статусу" для окупованих регіонів Донбасу.

Сергій Рахманін у статті для ZN.UA, аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ может бути змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".

У той же час, представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР" вже висловили незадоволення проектом закону навіть при тому, що "особливі права" підконтрольних їм регіонів Донбасу будуть прописані в перехідних положеннях Конституції.

При цьому українська сторона, навпаки, пішла на безпрецедентні поступки зі свого боку під тиском Заходу для виконання Мінських угод. Зокрема, президент Петро Порошенко напередодні голосування вніс поправки в проект зміни Конституції, за яким "особливий порядок самоврядування" на непідконтрольних Україні територіях закріплюється в не перехідних положеннях законопроекту, а в перехідних положеннях самої Конституції.

Саме на цьому законопроекті наполягала і представник США Вікторія Нуланд, яка особисто переконувала депутатів голосувати за нього для демонстрації прихильність Мінськими угодами.