UA / RU
Підтримати ZN.ua

Латвія вважає, що Україна має право завдавати удари по військових об’єктах в Росії

Едгарс Рінкевичс закликає союзників не боятись ескалації.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс вважає, що Україна має право завдавати удари по військових об’єктах всередині Росії, адже вона відбиває атаки на свою критичну інфраструктуру. Але союзники, в тому числі США, стримують відправку зброї, яка може завдавати удари по ворогу, пише Bloomberg.

«Ми повинні дозволити українцям використовувати зброю для націлювання на ракетні об’єкти або аеродроми, звідки стартують ці операції», — заявив Рінкевичс у вівторок в інтерв’ю на полях зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Бухаресті.

Він додав, що союзникам не варто боятись ескалації.

Хоча США не вводили обмежень на те, як Україна використовує зброю, вони поки що відмовляються надавати засоби достатньої дальності для ударів усередині Росії.

Читайте також: Годі про переговори, українці воюють взимку з 2014 року. Просто дайте їм зброю — американський експерт

Зокрема, Україна досі не отримала тактичну ракетну систему ATACMS через її здатність вражати цілі на території Росії. Крім того, Вашингтон поки що відмовляється надавати винищувачі, мотивуючи це тим, що літаки не покращать перспектив України. 

Союзники України переймаються тим, що застосування зброї великої дальності може призвести до загострення ситуації, або в втягування у бойові дії  Організації Північноатлантичного договору.

Рінкевич сказав, що кілька інших держав-членів також вважають, що Україна загалом не повинна мати обмежень щодо того, як вона використовує зброю, але це, зрештою, залежить від кожної з країн, коли вони вирішують, яку зброю надавати Києву.

Стурбованість щодо можливої ескалації поділяє Майкл МакКол, республіканець від Техасу, який планує обійняти посаду голови Комітету у закордонних справах Палати представників після того, як Республіканська партія отримає контроль над палатою в січні. В одному з інтерв’ю він сказав, що такі напади зруйнують суспільну підтримку України.

Читайте також: У нижній палаті Конгресу США обіцяють продовжити підтримку України, але є умова

Габріеліус Ландсбергіс сказав журналістам на зустрічі, що деякі країни порушують питання про те, чи повинні союзники надавати зброю без висування умов, хоча й підкреслив, що консенсус залишився незмінним. Від початку повномасштабного вторгнення Київ наполягав на отриманні зброї від союзників без жодних політичних застережень.

Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні сказав Bloomberg, що виступає проти ескалації конфлікту і що його країна «не хоче проблем з іншими країнами», додавши, що Італії не загрожує безпосередня небезпека. 

Читайте також: Італійська більшість скасувала голосування щодо постачання Україні зброї

Під час дводенної зустрічі в Бухаресті союзники мають намір обговорити надання Україні більшої кількості систем протиповітряної оборони та іншого обладнання, щоб допомогти Україні відбити російські ракетні атаки.