Куба не проти розвивати відносини з США, але вони повинні бути побудовані не з позиції сили, а на повазі між країнами. Про це на церемонії святкування 60-річчя революції в Сантьяго-де-Куба заявив перший секретар ЦК Компартії Куби Рауль Кастро.
"Наш героїчний народ, відданий ідеалам революції, зумів успішно протистояти імперіалізму протягом шести десятиліть. Нас не лякає мова сили та погроз, а єдність народу - це нерушима реальність. Однак я підкреслюю нашу готовність до цивілізованого співіснування і поважних відносин з США", - цитує його агентство Prensa Latina.
Рауль Кастро також висловив невдоволення "переслідуванням дружніх Кубі політиків" в країнах Латинської Америки.
"Нам сьогодні потрібна єдність, адже її відсутність призвела до ув'язнення товариша Лули да Сілви (екс-президента Бразилії, засудженого на 12 років за звинуваченням у хабарництві, – ред. ). Ми будемо продовжувати боротьбу і за припинення атак на Ділму Руссефф та Крістіну Кіршнер (екс-президенти Бразилії та Аргентини, також звинувачені у масштабній корупції – ред.)", - додав перший секретар ЦК Компартії Куби.
Основні урочистості, присвячені ювілею кубинської революції, проходять на кладовищі Санта-Іфігенія, де знаходиться урна з прахом лідера революції Фіделя Кастро. 1 січня 1959 року стало відомо про те, що глава Куби Фульхенсіо Батиста втік з країни. З балкону будівлі міського муніципалітету в Сантьяго-де-Куба Фідель Кастро оголосив про перемогу революції.
Зазначимо, що хоча головою Державної ради був обраний Мігель Діас-Кориця, брат Фіделя Кастро Рауль тільки формально передав посаду своєму ставленику, а сам як мінімум до 2021 року пролонгував свою владу.
Детальніше про те, чи дійсно Куба отримала шанс на нову історію читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи стане закінчення ери Кастро припиненням експериментів над Кубою?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".