UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кримський міст будували з геополітичними цілями - Бухарестська дев'ятка

Росія використовує для свого просування військові та невійськові заходи - серед останніх будівництво таких споруд, як сумно відомий Керченський (Кримський) міст.

На Бухарестському саміті дев'ятки, 1 березня, який проходить у словацькому місті Кошице, країни-учасники прийняли спільну декларацію, у якій висловили стурбованість військовим конфліктом між Росією-агресором та Україною; зокрема, побудований окупантами Кримський міст у декларації названий геополітичним проектом Москви, повідомляє "Європейська правда".

"Ми залишаємося особливо стурбовані тривалим конфліктом на сході України та недавньої напруженістю у Азовському і Чорному морях, яка випливає з незаконної анексії Криму та нарощування військових ресурсів... використанням [Росією] військових, а також невійськових заходів, таких як будівництво моста через Керченську протоку, для просування своїх геополітичних цілей", - йдеться у документі.

Бухарестська дев'ятка - східні країни Північноатлантичного альянсу: Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина, Словаччина, Чехія і Болгарія. У листопаді 2015 року під час саміту у Бухаресті ці держави підписали спільну декларацію, у якій заявили, що об'єднають зусилля для забезпечення там, де це необхідно, "сильної, достовірної, збалансованої" військової присутності НАТО у регіоні.

Нагадаємо, 15 травня в анексованому Криму відбулося офіційне відкриття автомобільної частини моста через Керченську протоку, на яке прибув президент РФ Володимир Путін. Міст протяжністю 19 кілометрів з'єднує окупований український півострів і Краснодарський край. Вартість його будівництва склала 6,9 мільярда рублів.

У США, Канаді та Євросоюзі засудили будівництво мосту, назвавши його порушенням державного суверенітету України. Протест висловили МЗС України і президент Петро Порошенко, які нагадали про судові позови проти РФ у зв'язку з незаконним будівництвом в акваторії Азовського моря.

Будівництво мосту не принесло окупантам нічого доброго; так, 21 листопада 2018 року МінТОТ України повідомив, що міст звели на нестійких та сейсмонебезпечних ділянках, через що він потроху зміщується та незабаром може зруйнуватися. А нещодавно, 31 січня, стало відомо, що під загрозою єдиний автомобільний під'їзд до мосту - недбалі дії будівельної організації призвели до того, що автодорога до мосту опинилася у аварійному стані.

Детальніше про відкриття Керченського (Кримського) мосту, а також про реакцію на цю подію України та світової громадськості, читайте в матеріалі ZN.UA "Приклад безрозсудного поведінки РФ: як в Україні і світі реагували на відкриття Керченського мосту".