У російського президента Володимира Путіна свої рахунки із Заходом. Розпад Радянського союзу колишній офіцер КДБ сприйняв як "найбільшу геополітичну катастрофу 20-го століття". У свою чергу західну демократичну модель кремлівські правителі розглядають як загрозу своєму авторитарного стилю керівництва. Але це не означає, що російська еліта відхиляє все, що пов'язано з Заходом. "Особливо, якщо це стосується їхніх дітей", - пише Енвер Робелли в швейцарській газеті Tagesanzeiger.
"Путін і його наближені в Росії і в "країні-примарі "Новоросії" не хочуть, щоб їх діти ходили в школу на батьківщині. Вони направляють їх вчитися на Захід. Тобто туди, де, як каже Путін, відбувається моральне падіння і гинуть національні культури". - сказано в статті.
Видання вказує на те, що старша дочка російського президента Марія Путіна, ходила в Москві в німецьку школу, живе з бой-френдом в розкішному пентхаусі в передмісті Гааги в Голландії. Молодша дочка Катерина постійно проживає в німецькому Мюнхені, причому вона заміжня за корейцем. "Між тим, її батько неодноразово скаржився на стирання відмінностей між народами і культурами", - зазначає автор публікації.
Робелли наводить дані російського сайту Opentown, згідно з яким, серед російського керівництва немає практично жодної родини, в якій би діти не навчалися на Заході. Три дочки віце-спікера Держдуми Сергія Железняка відвідують елітну школу в Швейцарії, рік навчання там коштує 50 тисяч швейцарських франків. Варто зазначити, що річний заробіток Залізняка, згідно з податковою декларацією, складає всього 71 тисяч франків.
Також сини російського віце-прем'єра Дмитра Козака бачать своє майбутнє за кордоном. Старший син володіє частками в іноземних фірмах, а молодший працює в банку Credit Suisse.
Дочка міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова також навчалася в США. Один із синів глави РЖД і найзатятішого критика Заходу Володимира Якуніна працює маклером в Швейцарії, інший - інвестор у Великобританії. Онуки Якуніна навчаються в "елітних освітніх установах" Англії і Швейцарії, йдеться в статті.
Син уповноваженого з прав дитини при президенті РФ Павла Астахова, який підтримав у 2013 році законопроект, що забороняє іноземцям всиновлювати російських дітей-сиріт, також навчався в Нью-Йорку і Оксфорді. Син прем'єра Дмитра Медведєва має намір пройти навчання в США після закінчення навчання в Росії.
Резюмуючи, автор наводить дані опитування російського "Левада-центру" про те, що з Росії хоче виїхати кожен п'ятий дорослий росіянин і кожен другий російський студент.
Видання Tagesanzeiger писало, що Україна потрібна Путіну для повернення у центр світових подій. Північноатлантичний альянс нині підіграє Путіну в його мініатюрної "холодній" війні.