На всесвітні збори сепаратистів у Москву приїхали гавайці, ірландці, пуерторіканці, каталонці і представники самопроголошеної "ДНР". Але шотландці, які повинні бути стати зіркою цієї конференції, не приїхали.
Першим в "Президент-готель" прийшов чоловік у військовій формі з прапором самопроголошеної "Новоросії" на рукаві. Про це на сторінках The Independent пише Надя Бірд.
"В Україні до нас більше не ставляться як до суб'єктів, ми всього лише об'єкти. Це вина нового уряду в Києві, який, в свою чергу, лишається маріонеткою свого господаря - США. Кожна країна в світі повинна жити так, як би це було зручно США", - сказав бойовик з Донбасу Володимир Свержин, який впродовж останнього року воює за незалежність так званої "Новоросії" на Сході України.
У представників сепаратистів з різних куточків світу дуже різні інтереси. Але всіх їх об'єднує ненависть до США. Делегати від Пуерто-Ріко і Гавайїв, приміром, закликали створити "нове королівство" і вийти з-під влади Вашингтона.
Голова африканської народної партії США "Ухуру" Омалі Єшитела вимагав визнати США винними у геноциді афроамериканців. А те, що саме афроамериканець зараз обіймає посаду президента, він назвав "неоколоністською політикою, яка прикривається чорною маскою".
Ірландські і каталонські сепаратисти критикували "гнобителів" у Євросоюзі і звинувачували в усіх бідах на світі Вашингтон і Брюссель. Кореспондент зауважує, що збори сепаратистів, які пройшли без уваги Заходу в Москві, організував "Антиглобалістський рух Росії", який фінансує створений Володимиром Путіним Національний благодійний фонд РФ.
Автор зауважує, що на зборах не було представників від сепаратистських рухів з Росії. І, схоже, це можна пояснити, якщо врахувати, хто профінансував конференцію.
"Активно підтримуючи проросійських сепаратистів на Сході України, Кремль абсолютно нетерпимий до сепаратистів в межах своїх кордонів, особливо в Сибіру і Чечні", - йдеться в статті.
Необхідно підкреслити, що Кремль тим чи іншим способом фактично відкрито підтримує деякі сепаратистські організації та рухи на пострадянському просторі.
На початку серпня Москва дозволила імпорт вина з автономного молдавського регіону Гагаузія, який прихильний до Росії і виступає проти зближення Молдови з ЄС. Російська сторона відкрила свій ринок для автономної республіки через кілька днів після того, як Кишинів підписав з ЄС угоду про створення зони вільної торгівлі, а парламент Гагаузії підірвав прийняття цього документа.
Наприкінці серпня глава Одеської ОДА Михайло Саакашвілі заявив, що в Кремлі існує пландестабілізації ситуації на півдні Одеської області. За його словами, в українській частині Бессарабії, що на півдні Одеської області, накопичилося величезна кількість проблем, чим користуються антиукраїнські сили, які намагаються сформувати у цьому регіоні сепаратистські настрої.