Напередодні американська розвідка повідомила, що напружені відносини між главою Кремля та військовим керівництвом Росії є результатом недостатньої поінформованості Владіміра Путіна з боку його найближчого оточення. Сьогодні речник Путіна Дмітрій Пєсков сказав, що Держдеп і Пентагон "не мають реальної інформації про те, що відбувається в Кремлі".
“Ви знаєте, на жаль, і, власне кажучи, це напевно навіть викликає наше занепокоєння, виходить, що ні Держдеп, ні Пентагон не мають реальної інформації про те, що відбувається в Кремлі. І вони просто не розуміють, що відбувається у Кремлі, не розуміють президента Путіна, не розуміють механізм прийняття рішень, не розуміють стилю нашої роботи”, - цитує Пєскова “Медуза”.
Він додав, що "таке повне нерозуміння якраз призводить до помилкових рішень, до необачних рішень, які мають дуже погані наслідки".
Речниця Білого дому напередодні сказала: "У нас є інформація про те, що Путін відчуває себе введеним в оману військовими Росії, результатом чого стала напруга, що не проходить у відносинах між Путіним і військовим керівництвом... На нашу думку, радники дезінформують Путіна щодо того, наскільки неефективно діють російські військові, він введений в оману також щодо того, наскільки економіка цієї країни скалічена санкціями, оскільки його старші радники дуже бояться сказати йому правду".
В адміністрації президента США ухвалили рішення оприлюднити цю інформацію зараз, щоб показати, що розпочати війну, за словами Бедінгфілд, було стратегічною помилкою для Росії.
За словами двох європейських дипломатів, на яких посилається Reuters, російським призовникам сказали, що вони беруть участь у військових навчаннях, але перед вторгненням вони мали підписати документ, який передбачав розширення їхніх обов'язків.
У виданні також стверджують, що на цей час не було жодних ознак того, що ситуація може сприяти повстанню серед російських військових, але ситуація була «непередбачуваною». Західні країни «надіялися, що незадоволені люди заговорять», наголошують у виданні з посиланням на анонімного високопоставленого європейського дипломата.
Військові аналітики кажуть, що Росія переформулювала свої військові цілі в Україні таким чином, що Путіну легше претендуватиме на рятівну перемогу, незважаючи на не зовсім успішну кампанію, під час якої його армія зазнала принизливих невдач.
На думку публіцистів The Wall Street Journal, провал Путіна в Україні викрив "загнивання" авторитаризму.