UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль переслідує правозахисників і закриває очі на радикалів - RFERL

У російської влади спостерігається дивне розуміння "небажаних" організацій.

Спостерігач зазвичай сам визначає, що для нього небажане. І у політиці 3 це правило теж працює.

Про це пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, нагадуючи про справу московського аналітичного центру "СОВА", який відстежує, документує і бореться зі злочинами на основі ненависті.

В Росії цей центр став одним з головних органів, який протидіє екстремістським організаціям, політичному радикалізму, націоналізму і ксенофобії. Він користується широкою повагою на міжнародному рівні за зусилля у відстоюванні прав меншин і релігійних свобод. Але російська прокуратура тепер відкрила розслідування проти центру "СОВА" на підставі закону про "небажані організації".

Причиною послужило те, що на своєму сайті центр "СОВА" розмістив посилання на своїй старих донорів, серед який Open Society Institute Джорджа Сороса і Національний фонд демократії США.

"Що нам говорить про режим Володимира Путіна те, що він вважає небажаною і висуває підозри організації, мета якої стежити і боротися проти ненависті? Це хороше питання", - пише Вітмор і пропонує порівняти ставлення у Росії до центру "СОВА" з тим, як російський уряд поводяться з організацією "правих" радикалів SERB.

Лише за останні два роки члени SERB скоїли напад на 75-річного учасника протесту, закидали фекаліями опозиційного журналіста, облили уриною фото на мистецькій виставці, облили зеленкою опозиціонера Олексія Навального, пошкодивши його око, а також знищили меморільну дошку вбитому опозиційному лідеру Борису Нємцову. Але російська влада не бачить у всьому цьому нічого "небажаного".

Раніше видання The Economist писало, що Росія стала маяком для радикалів у всьому світі, як в 30-х. Однак, на відміну від часів СРСР, сучасний Кремль не намагається поширити альтернативну політичну модель.