UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль намагається вплинути на думку кіноакадеміків премії "Оскар" - NYT

Росія розпочала активну інформаційну кампанію проти двох документальних фільмів, де країна висвітлюється в негативному світлі.

Росія розпочала інформаційні атаки проти двох документальних фільмів, номінованих на найпрестижнішу кінопремію "Оскар". Таким чином вона намагається вплинути на результати голосування Американської академії кіномистецтва, вважає New York Times.

Зокрема, сирійський режисер Ферас Файяда, який зняв фільм "Останні люди а Алеппо" розповів, що атаки на його фільм почалися одразу після торішньої прем'єри в Санденсі, де він виграв гран-прі.

Російські ЗМІ звинувачують режисера в тому, що він пропагандист, який фінансується Заходом, а його фільм є тонко замаскованою рекламою "Аль-Каїди". На думку росіян, номінація кінострічки на "Оскар" є очевидним доказом того, що "індустрія знаменитостей у Голівуді тепер є невід'ємною частиною пропагандистської машини США".

"Вони постійно атакують та звинувачують. А я не хочу, щоб людей, які працюють зі мною, мою команду, звинувачували через мене", - каже Файяд, який майже два роки провів з декількома членами "білих касок", волонтерами-медиками, які витягали з-під груди каміння, що лишалися після авіаударів, живих, а також тіла і розірвані кінцівки.

Режисер скаржиться на те, що він неодноразово зазнавав атак тролів у соцмережах, та вважає, що російська кампанія має на меті дискредитувати його фільм в очах американських кіноакадеміків.

Брайян Фогель, режисер іншої документальної стрічки "Ікарус" про державну програму допінгу в Росії, був змушений чотири рази змінювати розташування продакшн-студії, використовувати одноразові телефони та постійно переховувати головного персонажа - колишнього голову російської антидопіногової агенції Григорія Родченкова через спроби спостереження та погрози життю.

"Я боюсь за нього, і я знаю, що всі з нас, хто багато робив для того, аби захистити його, також стурбовані", - зазначає Фогель.

У свою чергу видання не вважає ці побоювання безпідставними, зазначаючи, що двоє колег Родченкова, російські антидопінгові чиновники, несподівано загинули з інтервалом менше, ніж два тижні.

За словами експерта з Росії в Адміністрації президента часів Клінтона Ендрю Вайсса, "брудні медіакампанії" з використанням атак в соціальних мережах є "стандартною операційною процедурою", яку Росія використовує проти своїх ворогів.

Раніше у Євросоюзі звинуватили російський уряд у причетності до цілеспрямованого поширення дезінформації в Європі. Зокрема, як вважає єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг, до підтримки та організації пропагандистської кампанії в Європейському союзі.

Головними кіберзагрозами, на його думку, є комп'ютерні віруси, онлайн-пропаганда тероризму, спроби маніпулювати громадською думкою за допомогою фейкових новин.

Нагадаємо, раніше в ЄС запустили сайт euvsdisinfo.eu для боротьби з дезінформацією з боку Російської Федерації. У супровідній інформації сайту йдеться про те, що він створений у рамках кампанії "спрямованої на поліпшення прогнозування, розгляду та реагування на прокремлівську дезінформацію".

Проект здійснений за програмою "ЄС проти дезінформації" і доступний одразу на трьох мовах: російській, німецькій і англійській.

Також повідомлялося про те, що ЄС збільшує допомогу Україні у боротьбі з російською пропагандою. Зокрема, Єврокомісія збільшує фінансову підтримку у цьому питанні.