UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кредитори відхилили пропозиції грецького уряду

Грецький прем'єр підозрює, що кредитори не хочуть укладати договір про фінансову допомогу Греції.

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас повідомив, що деякі грецькі кредитори відхилили пропозиції по угоді, яку планувалося укласти в середу ввечері, 24 червня, повідомляє агентство Reuters.

Перед зустріччю з трьома кредиторами – Єврокомісією, Європейським Центробанком і МВФ – Ципрас заявив про те, що "деякі" з них відкинули його пропозиції. Він не уточнив, хто саме.

"Неприйняття компенсуючих заходів - такого ніколи не траплялося раніше. Ні в Ірландії, ні в Португалії. Ніде!", - обурювався грецький прем'єр.

"Це дивне ставлення може означати тільки одне з двох: або вони не хочуть угоди, або у них свій інтерес щодо Греції", - заявив Ціпрас.

У середу, 24 червня стало відомо, що Берлін наполягає на повному і негайному законодавчому затвердженні заходів, які можуть бути узгоджені на засіданні міністрів фінансів єврозони в середу ввечері, 24 червня. Хоча деякі чиновники в даний час допускають, що укладення угоди зараз – вже занадто пізно. І Афіни можуть не встигнути розрахуватися з МВФ (виплата повинна скласти 1,5 млрд євро) до 30 червня. Німецькі чиновники хочуть, щоб грецький парламент схвалив необхідні закони перш ніж буде розширена програма порятунку.

Прес-секретар уряду визнав, що в разі несхвалення парламентською більшістю угоди, Ципрас буде змушений піти у відставку.

У вівторок стало відомо, що Греція в переговорах з міжнародними кредиторами пішла на поступки, але вони не повинні вплинути на трудові права, і не стануть причиною жорсткої економії. При цьому, як повідомляє Bloomberg, у Ципраса залишилося 48 годин для укладення угоди з кредиторами.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма для Європи".