Під час неформальної зустрічі в Сочі Володимир Путін і Олександр Лукашенко погодили надання чергового російського кредиту на підтримку режиму білоруського диктатора. Також обговорювалося збільшення рейсів до РФ державного авіаперевізника «Белавіа», для якого закриті повітряні простори всіх сусідніх країн за винятком Росії.
Про підсумки зустрічі Лукашенка і Путіна повідомив Telegram-канал «Пул первого», афілійований із пресслужбою самопроголошеного президента Республіки Білорусь, ввечері в суботу, 29 травня.
«Остаточно вирішено питання про перерахування другого траншу державного кредиту. Досягнуто домовленості про відкриття нових рейсів «Белавіа» в російські міста», - йдеться в повідомленні.
Пізніше білоруський віце-прем'єр Микола Снопков в ефірі державного телебачення розповів, що «Белавіа» планує «розвивати напрямки» Сочі, Краснодара, Мінеральних Вод, Байкалу, Алтаю, інших «прекрасних місць», а також літати транзитом через Росію до країн СНД. За його словами, авіаперевізник після введення санкцій стане «іншим і кращим». А голова пресслужби президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що Білорусь найближчим часом отримає 500 млн доларів російського кредиту. Перший транш такого ж обсягу було надано режиму Лукашенка в грудні минулого року.
Державні ЗМІ Росії і Білорусі опублікували нарізку відео із зустрічі в Сочі. Лукашенка і його молодшого сина Миколу доставили на яхту Путіна катером. Співрозмовники пообідали і поспілкувалися на палубі під об'єктиви своїх прес-служб.
23 травня в аеропорту Мінська примусово посадили літак Ryanair рейсу Афіни - Вільнюс під приводом анонімного повідомлення про мінування. Для перехоплення лайнера, що перебував у двох хвилинах льоту від Вільнюса, в небо підняли винищувач ВПС Білорусі.
На борту авіалайнері перебував засновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Журналіста і його дівчину Софію Сапегу затримали. Протасевичу інкримінують «екстремістську» статтю 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.
Велика Британія закрила свої аеропорти для літаків «Белавіа», рекомендувала британським компаніям не відправляти борти через повітряний простір Білорусі, а також підготувала нові санкції проти режиму Лукашенка. Аналогічні заходи затвердив Саміт ЄС.
З 26 травня закрито авіасполучення між України та Білоруссю.
Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів» у ZN.UA.