UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни єврозони не будуть рятувати Грецію від дефолту, - ЗМІ

Сьогодні закінчується термін, коли Греція повинна виплатити Міжнародному валютному фонду €1,6 млрд, у зв'язку з цим на 20:00 призначено екстрене засідання.

Країни єврозони не будуть виділяти кошти для Греції, яка перебуває на межі дефолту, щоб Афіни змогли виконати платіж Міжнародного валютного фонду, термін якого закінчується у вівторок 30 червня, повідомляє Reuters з посиланням на неназваного чиновника єврозони.

Відповідаючи на питання, чи готові міністри фінансів країн єврозони на екстреній зустрічі з новою пропозицією Греції міжнародної допомоги погодитися на видачу коштів Афінам для погашення боргу МВФ, співрозмовник відповів: "Ні в якому разі". Інший знайомий з ходом питання джерело агентства заявило, що питання про надання Греції грошей для платежу МВФ не обговорювалися.

Екстрене засідання у Греції призначено на 20:00.

Сьогодні, 30 червня, закінчується термін, коли Греція повинна виплатити МВФ €1,6 млрд. При цьому міністр фінансів Греції Яніс Варуфакис вже визнав, що ця сума виплачена не буде. За термінологією МВФ це означає "прострочення", а фактично дефолт Греції.

30 червня також закінчується термін дії програми фінансової допомоги Греції від міжнародних кредиторів. У минулі вихідні міністри країн єврозони відмовилася продовжувати програму допомоги Греції.

Греція, в свою чергу, сьогодні відповіла Євросоюзу пропозицією щодо реструктуризації кредитів. Пропозиція Греції полягає в бажанні продовжити на два роки фіндопомогу від ЄС в рамках Європейського механізму стабільності (ESM), паралельно з проведенням реструктуризації зовнішньої заборгованості.

Напередодні стало відомо, що президент Єврокомісії Жан-Клон Юнкер в останній момент закликав надати Греції гроші для запобігання дефолту. При цьому днем раніше Юнкер заявляв, що почуває себе "відданим" з боку греків.

C 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро . Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма для Європи".