UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни ЄС домовилися про управління потоками біженців через Балкани

Лідери балканських країн домовилися не приймати одноосібні рішення, наслідки яких "неминуче відчутні для інших".

У неділю, 25 жовтня, на саміті у Брюсселі країни Євросоюзу і держави Балканського півострова домовилися про співпрацю щодо управління потоками біженців через Балканський півострів.

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що частина цього плану (всього план складається з 17 пунктів) передбачає створення понад 100 тисяч місць в центрах для мігрантів за маршрутом, який пролягає з Греції до Німеччини.

Юнкер зазначив, що Агентство ООН у справах біженців допоможе створити табір для 50 тисяч біженців в Греції і ще для такого ж числа мігрантів - на заході Балкан.

Президент Єврокомісії підкреслив, що на саміті всі балканські лідери висловили прагнення до обміну інформацією про потоки біженців і вирішили утриматися від ухвалення односторонніх рішень, наслідки яких неминуче відчутні для інших".

Читайте також: Україна йде шляхом Греції, але вона важливіша для Європи – The Times

За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.

Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".