UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ковідний шторм в Індії набирає обертів — понад 386 тисяч хворих за добу

Рівень смертності в країні теж наближається до рекорду. 

В Індії, де критична ситуація з ковідом, з кожним днем кількість коронавірусних хворих за добу стає все більшою. За останній день там виявили 386 452 нові випадки хвороби, про це повідомляє пресслужба МОЗ країни. 

Протягом вчорашнього дня від ускладнень хвороби померло 3 498 осіб. 

Таким чином країна вже ввосьме оновила світовий рекорд за кількістю хворих на ковід за добу. Вперше це сталося 22 квітня, а попередній рекорд було зафіксовано вчора - 379 257 нових випадків інфікування.

Близько до рекордного також залишається рівень смертності в Індії. 

Загальна кількість інфікованих коронавірусом в країні досягла 18  762  976. Від ускладнень коронавірусу померли 208 330 пацієнтів.

Читайте також: Україна заборонила в'їзд з Індії через складну ситуацію з COVID-19

В Індії вже кілька днів поспіль фіксуються рекордні добові показники захворюваності в COVID-19 - країна вийшла на перше місце в світі за кількістю хворих і летальних випадків. Щодня в Індії діагностують понад 300 тисяч нових випадків інфікування, в країні виявлено новий штам коронавірусу. Саме він міг викликати спалах захворювання, яку індійський прем'єр Нарендра Моді назвав «коронавірусним штормом».

В країні не вистачає ліків. Люди змушені вдаватися до недоведених методів лікування або до "чорного ринку". Також існує істотна проблема з киснем в медзакладах, де лікують ковідних хворих, проте 40 країн вже погодилися надати свою допомогу. 

У ВООЗ назвали справжні причини, які призвели до погіршення ситуації. Окрім циркуляції нових штамів хвороби в країні також низький рівень вакцинації та велика кількість масових заходів. Все це призвело до ситуації, за якою весь світ спостерігає сьогодні. 

Чому таке коїться в країні, котра є одним із головних постачальників ліків та вакцин від коронавірусу у світі? І як призупинення керівництвом Індії експорту Covishield вплинуло на зобов'язання Індійського інституту сироваток щодо постачання вакцини? Про це читайте у статті Наталії Бутирської «У жорнах пандемії».