Влада самопроголошеної республіки Косово ввела візовий режим для громадян 87 країн світу, включаючи Україну і Росію. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.
Такий крок необхідний, на думку керівництва невизнаної держави, для забезпечення "безпеки держави і в інтересах міжнародного миру і стабільності". Зміни торкнуться громадян таких країн як Україна, Росія, Китай, Алжир, Куба, Єгипет, Іран, Ірак, Індонезія, Пакистан, Лівія, Сирія, Молдова і ряду держав Західної Європи.
Першим косовську візу в стамбульському представництві самопроголошеної республіки отримав громадянин Гани. Документ вручив міністр закордонних справ Косова Енвер Ходжай. "Ми ввели візовий режим, щоб захиститися від криміналу, торгівлі людьми та нелегальної міграції. Водночас це дасть можливість іноземцям відвідувати країну з туристичними цілями, а також для занять бізнесом і отримання освіти", - заявив глава МЗС.
Представництво в Стамбулі буде служити в якості основного центру видачі віз для громадян країн Азії та Африки.
Нагадаємо, албанська влада Косово за підтримки США і низки країн Євросоюзу 17 лютого 2008 в односторонньому порядку проголосила незалежність від Сербії.
Міжнародний суд ООН у Гаазі в липні 2010 року виніс консультативний висновок, в якому сказано, що декларація про незалежність Косово не суперечить нормам міжнародного права. Після цієї заяви, що не має обов'язкової сили, самопроголошену державу визнали близько 30 країн.
МЗС Сербії неодноразово оскаржував число країн, що визнали Косово. За відомостями Белграда, цілий ряд держав Африки та Азії, включаючи Оман, Гвінею-Бісау і Уганду, не стали визнавати самопроголошену республіку.
Сама Сербія категорично відмовляється визнати Косово, на території якого проживає кілька десятків тисяч сербів, самостійною державою.
У квітня 2013 року лідери Сербії і Косово після тривалих переговорів підписали договір про нормалізацію відносин, що змусив світові ЗМІ говорити про початок нової ери в їх відносинах. !zn
Читайте також:
Косово хоче залишити в країні сили НАТО як попередження для сербських націоналістів
Президент Сербії вибачився за різанину в Сребрениці
Сербія і Косово підписали історичний договір про врегулювання відносин
Трибунал у Гаазі виправдав екс-прем'єра Косова, якого звинувачували у тортурах і вбивствах сербів