UA / RU
Підтримати ZN.ua

Король Іспанії розпустив парламент і призначив нові вибори

Парламентські вибори призначені на 26 червня.

Король Іспанії Феліпе VI підписав указ про проведення дострокових парламентських виборів. Вибори призначені на 26 червня 2016 року, обидві палати нинішнього скликання парламенту розпускаються.

"Давайте будемо сподіватися, що ми всі засвоїли цей урок і що наступний парламент досягне угоди [щодо питання про уряді] як можна швидше", - заявив спікер парламенту Пача Лопес.

Вибори будуть проведені у зв'язку з тим, що з часу попередніх виборів, що відбулися в грудні 2015 року, обраного складу парламенту так і не вдалося сформувати уряд країни, зокрема, прийти до єдиної думки щодо кандидатури прем'єр-міністра. Термін, відведений для цього, закінчився 2 травня.

25 квітня король Іспанії в останній раз спробував врятувати уряд, провівши консультації з лідерами політичних партій країни.

Вибори, що пройшли в кінці минулого року, не виявили однозначного переможця, і тому жодна з партій поки так і не змогла сформувати правлячу коаліцію.

На початку лютого Феліпе VI запропонував лідеру іспанських соціалістів Педро Санчесу сформувати новий уряд країни. Таке рішення іспанський монарх прийняв після двох відмов лідера Народної партії Маріано Рахоя, до якого раніше з аналогічною пропозицією звертався король Іспанії.

Очолювана Рахоєм Народна партія Іспанії на виборах 20 грудня отримала 123 з 350 місць у парламенті, втративши, таким чином, абсолютної більшості. До виборів Народна партія мала 187 місць в парламенті, в той час як для отримання абсолютної більшості необхідно 176 мандатів.

На другому місці стоїть Іспанська соціалістична робоча партія, що отримала 90 мандатів, за нею слідують партії "Подемос" (69 місць) і "Громадяни" (40 місць).

Як писав Олексій Коваль у статті "Іспанський ребус", Іспанія, четверта за обсягом економіка Єврозони, може виявитися куди більш серйозною проблемою для Брюсселя, якщо новий уряд у Мадриді візьме на озброєння грецька або португальський досвід для вирішення власних проблем.

"Це може статися, якщо до влади в Іспанії прийде слабкий уряд. Воно буде намагатися вижити за рахунок популізму в умовах жорсткого протистояння, коли молоді і активні партії - "Громадяни" і Podemos - будуть продовжувати тиснути на політичній арені соціалістів і народників. Альтернативою таким сценарієм може стати фаза хоча б тимчасового примирення на основі широкого міжпартійного співробітництва, для чого лідерам доведеться стримати особисті амбіції і забути образи заради взаємної довіри і консенсусу", - йдеться в статті.