Військово-морські сили США вперше оснастять один зі своїх кораблів системою 3 - на базі "Понс" у Перській затоці, повідомив представник дослідницької лазерної програми ВМС Петер Моррісон.
В американському Конгресі вже заявили, що нова зброя надає військово-морському флоту "історичні можливості".
"Оснащення кораблів ВМФ бойовими лазерними установками може привести до змін у морській тактиці, дизайнах суден і планах закупівель для корабельної зброї, що для флоту "змінить правила гри" так само, як поява корабельних ракет у 1950-х роках", - йдеться в доповіді дослідницької служби Конгресу.
Вогневу міць експериментальної зброї Пентагон продемонстрував спеціально випущеним відео. Як зазначають американські ЗМІ, дія потужного інфрачервоного лазера нагадує сцени з "Зоряних воєн": лазерна гармата захоплює в якості цілі безпілотний літак і миттєво збиває об'єкт, який вибухає і падає в море.
Серед переваг лазера - низька вартість боєприпасів. Один постріл, за даними військових, обійдеться в 1 долар. Це у багато разів дешевше пусків ракет-перехоплювачів, кожен з яких обходиться майже в 1,4 млн доларів. Крім того, за умови, якщо судно може генерувати електрику, імпульси будуть необмежені. Промінь може досягти своєї мети зі швидкістю світла і може відслідковувати цілі, що швидко рухаються.
Втім, є у лазера і недоліки. Зокрема, зброя не може ефективно функціонувати в умовах поганої погоди або туману. Також лазерний промінь може бути розсіяно водними випарами, димом, піском або пилом. Він також є зброєю "прямої видимості", тобто ціль має бути видно. І супротивники можуть вжити контрзаходів, замаскувавши судна або літаки за поверхнями, що відбивають.
Як очікується, лазер буде функціонувати в повному обсязі до літа 2014 року. !zn
//www.youtube.com/v/PVVQmQQXZXo?hl=ru_RU&version=3
Читайте також:
Атомний підводний човен США зіткнувся з рибальською шхуною біля берегів Ірану
Проект з розробки винищувача США вартістю трильйон доларів опинився на межі провалу
Тримісячне будівництво найбільшого у світі корабля вмістили у хвилинний ролик