UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кораблі РФ вирушили на нову військову базу в Арктиці

Відповідно до нової військово-морської доктрини РФ, Арктика розглядається як один з найбільш стратегічно важливих регіонів.

29 вересня на військову базу на острові Середній в Арктиці вирушили перші кораблі ВМФ Росії, повідомляє ВВС.

На острові Середній, що входить в архіпелаг Сєдова у складі Північної Землі, ведеться будівництво військово-морської інфраструктури для розміщення підрозділу ППО.

"Найближчим часом на острові Середній планується розмістити підрозділи з'єднання протиповітряної оборони Північного флоту", - заявив заступник командувача Північним флотом віце-адмірал Віктор Соколов.

Створення бази на острові Середній входить в рамки нової військово-морської доктрини РФ, відповідно до якої Арктика розглядається як один з найбільш стратегічно важливих регіонів.

Одночасно на архіпелазі Земля Франца-Йосипа і в інших районах Арктики створюються ще п'ять російських баз.

Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці і одночасно намагається переконати інший світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного і військового протистояння. Як пише Олексій Коваль у статті DT.UA ситуація навколо Арктики з кожним місяцем стає все гарячіше. Ще у 2001 р. Росія зробила першу спробу довести своє право на шельф за межами 200-мильної зони, але тоді Комісія ООН з меж континентального шельфу вважає непереконливими доводи росіян.

Нещодавно Росія з помпою оголосила, що її вченим в результаті декількох експедицій (остання завершилася у жовтні 2014-го) вдалося отримати нові дані про те, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва є продовженням російської континентальної окраїни (знаходиться між ними улоговину Підводників Росія також приписала собі). Крім того, згідно з повідомленням Міністерства природних ресурсів РФ, у заявку для ООН включений частково хребет Гаккеля. Таким чином, Росія висуває претензії на Північний полюс. Детальніше про це читайте у статті "Арктичний виклик Росії".