UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес США не зміг розблокувати фінансування держустанов

Білий дім відхилив запропоноване Республіканською партією вибіркове фінансування державних установ.

Законопроекти про розблокування фінансування низки державних установ, висунуті палатою представників, провалилися.

Республіканці в палаті представників намагалися знайти установи, чиє фінансування не мало викликати заперечень у демократів в сенаті. Законопроекти пропонували продовжувати виплати на утримання національних парків, управління у справах ветеранів та федерального округу Колумбія, де знаходиться столиця США. За всі три законопроекти було подано 264 голоси проти 164, але їх не було прийнято, оскільки вони розглядалися за прискореною процедурою, що вимагає двох третин голосів для прийняття закону.

Білий дім раніше заявив, що президент 3 виступає проти подібного розрізненого підходу до фінансування різних установ. Обама мав намір накласти вето на ці закони, якщо б вони пройшли через конгрес. Президент закликав конгрес зняти блокаду уряду і після цього почати переговори про бюджет.

Фінансування федеральних держустанов у Сполучених Штатах припинено з півночі вівторка, оскільки конгресмени так і не змогли знайти спільну мову під час обговорення бюджетного закону до початку нового фінансового року.

Криза спровокувала рішення конгресменів-республіканців пов'язати питання фінансування чиновників із пунктом про виділення коштів на реформу охорони здоров'я, яку законодавці запропонували відкласти на рік. Такий варіант не влаштував ані адміністрацію Барака Обами, ані Сенат, більшість в якому належить демократам.

Голосування у двох палатах проходило тричі, і тричі республіканці-конгресмени підтримували свій варіант документу, а сенатори-демократи його відхиляли. Вето на документ у такому вигляді обіцяв накласти і президент Обама.

Таким чином, у новий фінансовий рік, що почався 1 жовтня, країна вступила без державного бюджету. Закриття уряду торкнеться приблизно 800 тис. з 2,1 млн федеральних службовців, багатьох з них буде відправлено в неоплачувані відпустки з вівторка.

Президент Барак Обама вже пообіцяв якомога швидше подолати кризу, яка виникла через припинення фінансування уряду. У той же час він дорікнув конгресу в нездатності знайти компроміс і заявив, що дії конгресменів загрожують економіці США.

І хоча багато аналітиків говорять про те, що невизначена ситуація з бюджетом США навряд чи триватиме довго, ЗМІ вже назвали те, що відбувається, політичною кризою. Опитування свідчать про падіння популярності як президента Обами, так і конгресу США. Міністр оборони Чак Гейґел у вівторок відкрито визнав, що протистояння республіканців і демократів серйозно підірвало довіру американців до інститутів влади, що, на його думку, цілком справедливо.

Через бюджетні розбіжності між демократами і республіканцями робота американського уряду неодноразово призупинялася і раніше. Найдовше - рівно три тижні - двері федеральних міністерств і відомств було зачинено у грудні 1995 року - січні 1996 року, це було за Білла Клінтона.

Під час припинень у 1995-1996 роках щодня залишалися необробленими 200 тисяч прохань американців про видання паспортів і близько 20-30 тисяч запитів іноземців на отримання віз. За неофіційними даними, тоді американські авіакомпанії і турбізнес зазнали мільйонних збитків. !zn

Читайте також:

Сенат США відмовився від переговорів щодо бюджету з палатою представників

Обама звинуватив республіканців у "політичному хрестовому поході"

Припинення роботи уряду коштуватиме США 300 млн доларів щодня

"Чорний вівторок" у США: через відсутність бюджету частково припинено роботу уряду