Від початку бойових дій в районі Нагірного Карабаху вже загинуло 37 мирних жителів, ще 118 цивільних отримали поранення. Про це повідомив омбудсмен невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки Артак Бегларян, передає "Sputnik.Armenia".
Крім того, від початку ескалації в регіоні було повністю або частково зруйновано 10,5 тисяч об'єктів приватної власності, 1,5 тисячі інфраструктурних одиниць, а також громадські та виробничі об'єкти, а також понад 1,1 тисячі машин.
"Починаючи з 27 вересня у Арцаху (Нагірний Карабах - ред.) загинули як мінімум 37 і були поранені щонайменше 118 мирних жителів", - сказав Бегларян.
17 жовтня Вірменія і Азербайджан домовились про нове гуманітарне припинення вогню з 20:00 за Гринвічем (00:00 неділі, 18 жовтня). Під час дії перемир'я планувалося виведення з поля бою поранених військових за посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Це вже друга спроба досягти сталого режиму тиші від початку загострення карабахського конфлікту вранці 27 вересня. Однак її спіткала доля першої (з 10 жовтня) - перемир'я було зірвано в перші ж години, сторони конфлікту звинувачують у зриві одна одну.
Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірнокарабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.
Цього разу Баку почав наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статтях Володимира Кравченка «Осіннє загострення» та «Позиційні бої не місцевого значення».