UA / RU
Підтримати ZN.ua

Компанія Moderna почала тестування вакцини проти коронавірусу на підлітках

До дослідження залучать три тисячі підлітків США.

Американська компанія Moderna Inc почала випробування розробленої нею вакцини від коронавіруса на підлітках.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресреліз розміщений на сайті компанії.

Головний виконавчий директор Стефан Бансель заявив, що почалося дослідження фази 2/3 вакцини mRNA-1273 на здорових підлітків США, а метою дослідження є збір даних по реакцію на вакцину навесні 2021 року, який допоможе застосувати mRNA-1273 у підлітковому середовищі до початку навчального року в 2021 році.

Дослідження проводиться спільно з Управлінням перспективних біомедичних досліджень і розробок Міністерства охорони здоров'я і соціальних служб США (BARDA).

До програми залучать 3 000 американських підлітків у віці від 12 до 18 років. Повідомляється, що їм зроблять по два щеплення з інтервалом в 28 днів.

Ефективність вакцини від коронавірусу виробництва компанія Moderna підтверджена на 94,1%. Вона вже подана на затвердження регулятора в США і в даний час готується заявка на затвердження застосування вакцини в ЄС.

Читайте також: Інформація по вакцині компаній Pfizer і BioNTech була вкрадена після кібератаки

До кінця поточного року компанія надасть владі США 20 млн доз, що достатньо для вакцинації 10 млн чоловік.

У ЄС вже домовилися про закупівлю 160 млн доз вакцини Moderna, якщо остаточні дослідження підтвердять її безпеку і ефективність.

Раніше повідомлялося, що Пентагон отримає 44 000 доз вакцини Pfizer/BioNTech і почне її поширення серед військових.

Спочатку вакцинують медиків, службовців в місцях дислокації сил швидкого реагування, потім щеплення отримає особовий склад, який обслуговує критично важливі оборонні спроможності, деякі чиновники. Далі настане черга тих, хто несе службу за межами Сполучених Штатів.

Світова гонка по виробництву вакцини проти Covid-19 триває і Китай вже домігся величезних успіхів - він лідер по виробництву вакцини Sinovac, яка вже пробиває собі шлях на експорт.

У свою чергу Туреччина відмовилася купувати російську вакцину проти коронавірусу, яка не пройшла третій етап клінічних випробувань. Міністр охорони здоров'я Туреччини Фахреттін Коджа заявив про те, що Анкара не буде закуповувати російську вакцину через її невідповідність лабораторних стандартів.

А Велика Британія вже почала масову вакцинацію населення від коронавірусу. США також готуються затвердити вакцину від COVID-19, і вже до кінця року мільйони американців зможуть зробити щеплення, однак, є два сценарії, які можуть зірвати довіру до вакцинації, якщо до них вчасно не підготуватися.