UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет захисту журналістів засудив Україну за санкційні списки

Працівники ЗМІ фігурують у списку серед 388 осіб, які, за указом Порошенко, представляють "дійсну або потенційну загрозу для національних інтересів".

Міжнародна неурядова організація Комітет захисту журналістів, що базується в Нью-Йорку, засуджує указ президента України Петра Порошенка, який поширює санкції на щонайменше 41 журналіста і блогера, йдеться в поширеному 17 вересня заяві організації.

Працівники ЗМІ фігурують у списку серед 388 осіб, які, за указом президента, представляють "дійсну або потенційну загрозу для національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України".

Серед 34 журналістів і семи блогерів, які потрапили під санкції, є представники Болгарії, Естонії, Німеччини, Угорщини, Ізраїлю, Казахстану, Латвії, Македонії, Молдови, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, Іспанії, Швейцарії та Великобританії.

"Урядові може подобатися або не подобатися висвітлення подій, але називання журналістів потенційною загрозою національній безпеці не є адекватною відповіддю. Насправді цей указ підриває інтереси України, блокуючи життєво важливі новини та інформацію, яка повідомляє світовій громадськості про політичну кризу в країні", - заявила координатор програм Комітету захисту журналістів в Європі і Центральній Азії Ніна Огнянова.

Представники української влади неодноразово заявляли, що не згодні з кваліфікацією подій у Криму й на Донбасі як "політичної кризи в Україні". І президент Порошенко, і прем'єр Яценюк заявляє, що Україна має справу з агресією Росії.

Читайте також: Екс-міністр юстиції Ларинович вніс за себе заставу

У середу, 16 вересня, президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 вересня, що вводить розширений список фізичних і юридичних осіб, яких стосуються санкції Україні за їх причетність до дестабілізації в державі.

Повідомлялося, що в британській телерадіокорпорації BBC обурилися тим фактом, що в новий санкційний список України потрапили троє її кореспондентів, які працюють у Росії - двоє британців і один росіянин.

2 вересня Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозиції уряду та СБУ і вирішила розширити перелік юридичних і фізичних осіб Російської Федерації та інших країн, щодо яких застосовуються санкції.

Як писала у своїй статті в ZN.UA Валентина Самар, на відміну від українських, санкційні списки ЄС і США відкриті і оперативно публікуються. "Поки цього немає в Україні, суспільство не має можливості переконатися в тому, що наш уряд (в широкому сенсі) діє ефективно, адекватно і не вибірково, тобто в інтересах держави, а не чиїхось корпоративних", - зазначала вона.