UA / RU
Підтримати ZN.ua

Командувачі ВМС України і США обговорять агресивну поведінку РФ в Азовському та Чорному морях

Зокрема, сторони хочуть обговорити напад російських кораблів на українські у Керченській протоці.

Командувач Військово-морськими силами Збройних сил України адмірал Ігор Воронченко зустрінеться в США з командувачем військово-морськими силами Штатів Джоном Річардсоном та іншими представниками Міністерства оборони США, щоб обговорити двостороннє співробітництво у сфері безпеки, повідомили в прес-службі Пентагону, пише "Голос Америки".

Американські ЗМІ заявили, що Воронченко вже знаходиться у Вашингтоні.

"Уряд США тісно працює з союзниками і партнерами у Європі і світі, щоб підтримати прагнення України до дипломатичного та мирного вирішення (проблеми) агресії Росії, включно з нещодавнім неспровокованим нападом на українські кораблі у Чорному морі", - повідомили в прес-службі Міноборони США.

Також планується, що вище командування американських військово-морських сил обговорить з Воронченко підтримку України.

"Вищі чини Міноборони США підтвердять підтримку суверенітету і територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів, які включають і територіальні води, і право українських кораблів користуватися міжнародними морськими шляхами. Як зазначено у Кримській декларації уряду США, Сполучені Штати відкидають спробу анексії Криму Росією", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали декілька моряків, загалом РФ незаконно утримує 24 українця.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Україна не визнає захоплення суден і "суди" над моряками ВМС, та наголошує на тому, що перехід до Маріуполя здійснювався відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, військові, поліцейські та СБУ.

Докладніше про нерішучість Заходу у підтримці України проти російської агресії читайте у статті Володимира Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".