UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сьогодні стартують навчання Sea Breeze 2024, які допоможуть українцям знешкоджувати міни в Чорному морі — The Times

Збройні сили Великої Британії та США проводять навчання Sea Breeze у водах Шотландії, щоб навчити Україну та союзників очищати Чорне море від мін.

Важливість навчальної операції в Шотландії, яка допоможе Україні та її союзникам знаходити і знешкоджувати міни в Чорному морі, "не можна недооцінювати", заявив високопоставлений офіцер ВМС України. Тривають останні приготування перед початком навчань Sea Breeze 2024, які цього року мають на меті допомогти Україні та її союзникам підготуватися до наслідків війни в Чорному морі.

Двотижневі навчання розпочнуться сьогодні, 26 червня й навчатимуть українських моряків навичкам виявлення мін під водою. Військовослужбовці ВМС США, Королівського флоту Великої Британії та ВМС ЗС України зібралися у Глазго (Шотландія) для участі в навчаннях. Метою навчань є подолання викликів, які міни становлять для безпеки на морі, глобальної продовольчої безпеки й торгівлі, повідомляє The Times.

Навчання відбуватиметься на двох колишніх кораблях Королівського військово-морського флоту, які були перепрофільовані й передані ВМС України. Операція зосереджена на інтеграції та управлінні протимінними кораблями, а також на штабі української оперативної групи, посиленої міжнародними офіцерами та наставниками.

Читайте також: Навчання Sea Breeze-2021 надсилають прямий геополітичний сигнал Росії — The Washington Post

Командор Дмитро Коваленко, начальник управління підготовки Командування ВМС ЗС України, сказав, що "кораблі повністю спроможні та боєздатні.

"Основна небезпека зараз у Чорному морі — це, звичайно, російська агресія проти України, але після закінчення війни ми розраховуємо використовувати ці засоби й навички, які наші сили отримають для захисту портових зон, для розмінування, утилізації всіх мін і для забезпечення безпеки кораблів. Зважаючи на те, що мінна небезпека є дійсно специфічною, яка загрожує не лише українським берегам, [але] ми маємо багато випадків мінної небезпеки поблизу румунських та болгарських вод", — додав Коваленко.

Серед країн і організацій, які візьмуть участь у навчаннях, спостерігатимуть за ними або надаватимуть наставницьку допомогу, — Болгарія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Польща, Румунія, Туреччина, Швеція і Японія.

Читайте також: Навчання «Sea Breeze-2021» переходять в активну фазу

Навчання Sea Breeze 2024 заплановані з 26 червня до 5 липня в затоці Ферт-оф-Клайд поблизу Глазго і на озері Лох-Ейв на північно-західному узбережжі. Це перші з трьох навчань Sea Breeze, які відбудуться цього року, інші два відбудуться пізніше в Болгарії.

"Двотижневий навчальний курс розділений на два тижні: перший тиждень — переважно теоретичний, а другий — більш практичний, спрямований на імітацію реальних морських операцій зі знешкодження мін", — зазначає газета.

Нагадаємо, що Туреччина, Румунія і Болгарія 11 січня підписали угоду про спільний план боротьби з мінною небезпекою в Чорному морі після багатомісячних переговорів про цю ініціативу. Міністр оборони Туреччини Ясар Гюлер повідомив, що з початком війни Росії проти України виникла загроза дрейфуючих мін у Чорному морі. Тому країни домовились створити робочу групу, щоб боротися з нею.