«Колумбійський» штам COVID-19 (B.1.621) виявився в списку тих, що представляють інтерес (VOI) для Всесвітньої організації охорони здоров'я. Відповідно, йому було присвоєно грецький ідентифікатор — «мю». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Вперше цей штам виявили в січні 2021 року. З того часу ним перехворіло 3,7 тисячі осіб по всьому світу. Найбільша кількість випадків була зафіксована в країнах Центральної та Латинської Америки, а також США, на які припадає понад 1,4 тис. випадків. У Колумбії «мю» варіант домінує на позначці 39% (842) виявлених випадків захворювання COVID-19. Крім того, штам вже був виявлений в ряді країн Європи, включаючи Іспанію, Італію, Бельгію і Нідерланди.
Цей варіант має як нові, так і вже відомі мутації шипа коронавірусу.
В кінці липня глава розташованого у Флориді великого медичного фонду Jackson Health Systems Карлос Мігойя повідомив місцевому телеканалу WPLG, що «колумбійський» штам виявляється у 10% хворих COVID-19 пацієнтів, обстежуваних в Університеті Майамі. Таким чином, через активне сполучення з Колумбією «мю» варіант став третім за поширеністю в місті після варіантів «дельта» і «гамма», зазначив медик.
У список тих, що представляють інтерес (VOI) штамів COVID-19 ВООЗ потрапляють варіанти коронавірусу, зараження якими реєструються все частіше і на все більшій території, при цьому мається прогноз або підтверджені дані про здатність їх мутацій змінювати властивості коронавірусу. Зараз крім «мю» в неї входять чотири штами — «ета» (вперше зареєстрований в Великобританії і Нігерії), «йота» (США), «каппа» (Індія) і «лямбда» (Перу).
У список тих, що викликають побоювання (VOC) ВООЗ відносить найбільш небезпечні варіанти COVID-19 з першої групи, мутації яких збільшили здатність коронавірусу передаватися від людини до людини і змінили його епідеміологію, збільшили можливість зараження нових носіїв і змінили симптоматику або зробили його більш стійким до вакцин, ліків або інших заходів протидії. На даний момент викликають побоювання ВООЗ чотири штами COVID-19: «альфа» британського походження, південноафриканський варіант «бета», вперше зареєстрований в Бразилії «Гамма» і «індійський» штам «дельта».
Крім того, в список для моніторингу (Alerts for Further Monitoring) ВООЗ включає штами COVID-19, коли їх мутації імовірно можуть змінювати властивості вірусу і надалі представляти загрозу, але про них є недостатньо інформації для їх включення в список штамів, які представляють інтерес (VOI - Variants of Interest). На даний момент в список для відстеження входять 13 варіантів COVID-19, які потребують подальшого вивчення.
Нагадаємо, що в Чернівецькій області помер 66-річний пацієнт з підтвердженим штамом «Дельта». Про це повідомила головна санітарний лікар області Наталія Гопко. За її словами, випадки інфікування «Дельтою» виявили майже у всіх територіальних громадах. Тільки в гірських районах Путильщини поки не підтвердили жодного.