UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колишнього радника Трампа визнали винним у дачі неправдивих свідчень

Роджеру Стоуну загрожує до 50 років позбавлення волі.

Давнього друга і колишнього радника президента США Дональда Трампа Роджера Стоуна визнали винним за сімома статтями звинувачення, включаючи лжесвідчення, тиск на свідків і перешкоджання правосуддю. Присяжні винесли вердикт на засіданні Федерального суду Вашингтона в п'ятницю, 15 листопада, передає "Голос Америки".

За пред'явленими звинуваченнями 67-річному республіканцеві загрожує до 50 років ув'язнення. Суддя звільнила Стоуна до винесення вироку без застави, заборонивши обвинуваченому обговорювати судовий процес у соціальних мережах.

Наступне засідання суду, на якому буде оголошено вирок, призначено на 6 лютого.

Згідно зі свідченнями свідків, які надали в суді, зокрема, колишні керівники виборчого штабу Трампа Стів Беннон і Рік Гейтс, Стоун мав володів інформацією про те, що сайт WikiLeaks може опублікувати документи, викрадені хакерами з сервера Демократичної партії. Ця інформація завдала шкоди іміджу Гілларі Клінтон, яка балотувалася в президенти в 2016 році як кандидат від Демократичної партії.

Прокуратура звинуватила Стоуна в тому, що він п'ять разів збрехав, коли свідчив у Палаті Представників про сайт WikiLeaks і його засновника Джуліана Ассанжа. Слухання в нижній палаті Конгресу проводилися у вересні 2017 року в рамках розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про російському втручання у вибори президента США.

Також Стоуну висунули звинувачення за одним пунктом про здійснення тиску на свідка і за одним пунктом, що стосується спроби перешкодити розслідуванню.

Соратник Трампа заперечував усі звинувачення і винним себе не визнав.

Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування про російське втручанні в американські вибори в 2016 році. Серед іншого, перед ним стояло завдання з'ясувати, чи мав місце зговір штабу Трампа з росіянами. Колишнього главу виборчого штабу Трампа Пола Манафорта засудили до 7,5 років в'язниці. Клієнтами Манафорта свого часу були Віктор Янукович, Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв, Сергій Тігіпко, а також російських олігарх Олег Дерипаска. На українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, але задекларував лише 14.

Офіс спецпрокурора Мюллера висунув звинувачення ще 33 людям, пов'язаним зі штабом Трампа.

18 квітня генпрокурор Вільям Бар опублікував відредагований звіт Мюллера про російське втручання в американські вибори 2016 року. На думку генпрокурора, слідство не зібрало достатньо доказів свідомої змови команди Трампа з росіянами.

Детальніше про звіт Мюллера читайте в статті Олександра Хари "Чи вислизнув Трамп із-під ковпака Мюллера?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".