Колишній зять Пола Манафорта, керівника передвиборчого штабу Дональда Трампа, погодився на угоду зі слідством в рамках розслідування про можливе російське втручання в президентські вибори в США, повідомляє Reuters.
Джеффрі Йохай розлучився з дочкою Манафорта у серпні. Раніше він був його діловим партнером. Поки невідомо, в чому саме полягає співпраця Йохая зі слідством. Двоє анонімних співрозмовників Reuters розповіли, що мова може йти про допомогу у кримінальному переслідуванні щодо Манафорта.
Влада, за словами одного з джерел агентства, "може попросити його про допомогу в будь-який час". Відомо, що в рамках угоди з правоохоронними органами Йохай визнав провину в нецільовому використанні банківського кредиту.
Суд над Манафортом відбудеться в цьому році. Два джерела, знайомі з документами слідства розповіли, що Йохай знає про фінансові транзакції Манафорта, тому інвестував разом з ним в нерухомість в Каліфорнії і Нью-Йорку.
Перший раз команда спецпрокурора Роберта Мюллера, яка веде розслідування справи, допитувала Йохая в червні. Слідчих цікавили можливі зв'язки Манафорта з російськими олігархами і Трампом, а також його комерційні угоди.
Нагадаємо, що американський юрист Пол Манафорт з червня по серпень 2016 обіймав посаду керівника виборчого штабу Дональда Трампа в ході президентських виборів в США. Манафорт відомий лобіюванням інтересів іноземних лідерів. Наприклад, він був радником Віктора Януковича, диктатора Філіппін Фердинанда Маркоса, лідера ангольських партизан Жонаса Савимби, диктатора Демократичної Республіки Конго Мобуту Сесе Секо.
Суд у США відмовився закрити справу проти Манафорта. Суддя Джексон вказав, що для розслідувачів "логічно і доречно" з'ясувати стосунки Манафорта з колишнім президентом України Віктором Януковичем.
Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнерові Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.