UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колесникову підозрюють в "спробі захоплення влади" - адвокат

Лідеру білоруської опозиції загрожує від двох до п'яти років в'язниці.

Член Координаційної ради та лідер білоруської опозиції Марія Колесникова проходить підозрюваною у кримінальній справі про захоплення влади в Білорусі, повідомила адвокат її Людмила Козак, передає TUT.by в середу, 9 вересня.

За її словами, Колесникова перебуває в статусі підозрюваної у кримінальній справі, порушеній за ч. 3 ст. 361 КК Білорусі (публічні заклики до захоплення державної влади або насильницької зміни конституційного ладу Республіки Білорусь).

Адвокат змогла зустрітися зі своєю підзахисною в СІЗО №1 і оцінила, її стан, як нормальне. Вона зазначила, що ніяких процесуальних дій поки не відбувалося.

Нагадаємо, члена Координаційної ради Білорусі та лідера білоруської опозиції Марію Колесникову заарештували. Зараз вона знаходиться в СІЗО № 1 на Володарського.

7 вересня Колесникову викрали невідомі. Очевидці повідомили, що чоловіки в цивільному одязі схопили Колесникову і заштовхали її в мікроавтобус з написом «Зв'язок» біля Національного художнього музею в Мінську. У міліції і Слідчому комітеті заявили, що не затримували опозиціонерку.

Незабаром стало відомо, що Колесникову намагалися вивезти з країни. Вона порвала свій паспорт і відмовилася залишати Білорусь.

Читайте також: Помпео анонсував санкції проти режиму Лукашенка через Колесникову

Сьогодні також затримали Іллю Салея - адвоката опозиціонерки Марії Колесникової. У його квартирі провели обшуки, після якого самого адвоката затримали в якості підозрюваного у кримінальній справі.

Нагадаємо, крім Колесникової зникли ще два члена опозиційного Координаційної ради Іван Кравцов та Антон Родненков. Зараз вони знаходяться в Україні.

6 вересня був затриманий член Координаційної ради білоруської опозиції Андрій Єгоров.

Напередодні КДБ викрав Ольгу Ковалькову. За її словами, її катували і змусили покинути Білорусь, пригрозивши в іншому випадку надовго посадити до в'язниці. Ковалькова виявилося однією з більш ніж 100 білорусів, які ховаються від режиму Лукашенка в Польщі.

З семи членів президії Координаційної ради шість або затримані, або насильно вивезені за кордон. На свободі тільки нобелівський лауреат Світлана Алексієвич.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди « Ні війни, ні миру» в ZN.UA.