Адвокат члена Координаційної ради опору і лідера білоруської опозиції Марії Колесникової Людмила Козак передала до Слідчого комітету заяву про порушення кримінальної справи стосовно співробітників КДБ РБ, ГУБОПіК РБ, повідомляє Віктор Бабарика.
Марія Колесникова докладно описала всі, що з нею відбувалося 7 та 8 вересня, а саме: викрадення невідомими людьми, психологічний тиск, погрози позбавлення життя, спроба силою видворити за межі Білорусі. Опозиціонерка вимагає порушити кримінальну справу стосовно співробітників силових структур за ознаками злочинів, передбачених ст.ст.182, 183, 186 і вказала конкретні імена і посади людей, які чинили на неї психологічний тиск в ГУБОПік і КДБ.
У заяві вона зазначила, що вона може впізнати всіх, хто перерахований в заяві і готова дати докладні свідчення.
Ось цитати із заяви:
«Зазначеними особами щодо мене висловлювали погрози позбавити мене життя, які сприймалися мною реально. Зокрема, заявлялося, що в разі, якщо я добровільно не покину територію Республіки Білорусь, мене все одно вивезуть: живий чи вроздріб. Висловлювалися і погрози позбавити мене волі на строк до 25 років ».
«Мені наділи на голову мішок, заштовхали в мікроавтобус і вивезли на білорусько-український кордон (п.п. Олександрівка), де із застосуванням сили, проти моєї волі намагалися видворити мене з Республіки Білорусь».
Нагадаємо, члена Координаційної ради Білорусі та лідера білоруської опозиції Марію Колесникову заарештували. Зараз вона знаходиться в СІЗО № 1 на Володарського. Як повідомила її адвокат Людмила Козак, Колесникова проходить підозрюваної у кримінальній справі про захоплення влади в Білорусі. Їй загрожує до 5 років в'язниці.
7 вересня Колесникову викрали невідомі. Очевидці повідомили, що чоловіки в цивільному одязі схопили Колесникову і заштовхали її в мікроавтобус з написом «Зв'язок» біля Національного художнього музею в Мінську. У міліції і Слідчому комітеті заявили, що не затримували опозиціонерку.
Незабаром стало відомо, що Колесникову намагалися вивезти з країни. Вона порвала свій паспорт і відмовилася залишати Білорусь.
З семи членів президії Координаційної ради шість або затримані, або насильно вивезені за кордон. На свободі тільки нобелівський лауреат Світлана Алексієвич.
Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN.UA.