У понеділок глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус застеріг від пропозицій деяких просто дозволити COVID-19 поширитися в надії на досягнення так званого колективного імунітету, заявивши, що це «неетично».
Глава ВООЗ сказав під час віртуального брифінгу для преси, що «колективний імунітет - це концепція, яка використовується для вакцинації, при якій населення може бути захищене від певного вірусу, якщо буде досягнуто поріг вакцинації».
Він вказав, наприклад, що від кору, за оцінками, якщо 95 відсотків населення буде вакциновано, решта п'ять відсотків також будуть захищені від поширення вірусу.
За його словами, для поліомієліту поріг оцінюється в 80 відсотків.
«Колективний імунітет досягається шляхом захисту людей від вірусу, а не шляхом впливу на них», - сказав Тедрос.
«Ніколи в історії суспільної охорони здоров'я колективний імунітет не використовувався в якості стратегії реагування на спалах хвороби, не кажучи вже про пандемію», - каже він, передає AFP.
За словами Тедроса, покладатися на природнє отримання колективного імунітету в такій ситуації було б «науково і етично проблематично».
«Допускати поширення небезпечного вірусу, якого ми не до кінця розуміємо, просто неетично. Це не варіант».
Він вказав на відсутність інформації про розвиток імунітету до COVID-19, в тому числі про те, наскільки сильною є імунна відповідь і як довго антитіла залишаються в організмі.
Він також зазначив, що, за оцінками, менше 10 відсотків населення в більшості країн заразилися цією хворобою.
«Переважна більшість людей в більшості країн залишаються сприйнятливими до цього вірусу», - сказав він.
Як повідомлялося, заповненість койко-місць в лікарнях, згідно з офіційною статистикою, в 17 областях уже перейшла 50-відсотковий рубіж і подекуди дійшла до 80%. У Донецькій області, за оперативним зведенням РНБО, склала 100,7%. Детальніше про те, що необхідно зробити владі в боротьбі з коронавірусом читайте в статті Алли Котляр "COVID-19: боротьба вручну".