UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР звинуватила США у навмисних провокаціях перед "історичним самітом"

Північна Корея попередила США, що хоча вона налаштована миролюбно, не варто хибно тлумачити "миролюбні жести уряду КНДР".

США "навмисно провокують" Північну Корею перед історичним самітом між американським і північнокорейським лідерами Дональдом Трампом і Кім Чен Ином, заявило північнокорейське уряд в Пхеньяні в неділю, 6 травня, повідомляє Deutsche Welle.

КНДР застерігає Вашингтон від помилки: не тлумачити помилково останні "миролюбні жести" Північної Кореї - такі як обіцянку Кім Чен Ина припинити ядерні випробування - як ознаку слабкості країни.

"США вводять в оману громадську думку, стверджуючи, що заява КНДР щодо намірів щодо денуклеаризації Корейського півострова... є результатом так званих санкцій і тиску", - йдеться в заяві північнокорейського МЗС, поширеному державним агентством KCNA.

Нагадаємо, 27 квітня в демілітаризованій зоні на Корейському півострові відбулася зустріч президента Республіки Корея Му Чже Іна з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Вони домовилися про підписання мирного договору та відновлення залізничного сполучення між країнами. Кім Чен Ин також пообіцяв "не будити" президента Південної Кореї ракетними запусками.

Перед цим з Кім Чен Ином зустрівся екс-директор ЦРУ Майком Помпео, якого президент США Дональд Трамп висунув на посаду держсекретаря.

Трамп підтвердив готовність зустрітися з Кім Чен Ином найближчим часом і заявив, що розглядає п'ять варіантом місць для проведення переговорів.

25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з голів Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків США і Південної Кореї.

За даними Tokyo Shimbun, Кім Чен Ин готовий згорнути ядерну програму в обмін на грошову компенсацію та гарантії збереження тоталітарного режиму в КНДР.

Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.

Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".