Вчора видання New York Times опублікувало скандальний матеріал, в якому йшлося, що Україна могла стати джерелом ракетних двигунів для КНДР. Через російську військову агресію український завод нібито втратив важливого російського покупця таких компонентів. Тож виготовлені двигуни могли бути викрадені і через чорний ринок продані Північній Кореї.
Однак, в матеріалі також зазначається, що Росія сама теж могла продати ракетні двигуни через власну компанію "Енергомаш", у якої такі компоненти є на складах.
Про це пише видання American Interest, нагадуючи, що український уряд заперечує, що країна могла стати джерелом технологій для КНДР. При цьому, Київ припустив, що російські спецслужби могли запустити таку інформацію в ЗМІ, щоб замаскувати власні справи з КНДР.
Озброєна міжконтинентальними ракетами Північна Корея не дуже вписується в інтереси Кремля. Але нинішній російський режим непердбачуваний і часом нелогічний.
"Впродовж останніх місяців Росію ловили на створенню проблем для США навіть попри те, що наслідки цього можуть боляче вдарити по ній самій в середньостроковій перспективі", - пише видання, нагадуючи для прикладу, як Москва озброює терористів "Талібану" в Афганістані.
На даний момент з'ясувати правду про поставки двигунів важко з'ясувати. І, з певної точки зору, не це найголовніше. Важливим висновком видання називає той факт, що КНДР вдається швидко розвивати свою раткену програму і будувати міжконтинентальні ракети під носом у спецслужб і розвідуправілінь Заходу. Хоча вони повинні стежити за розповсюдженням таких озброєнь. І цей факт повинен вплинути на підхід Заходу до північнокорейської ядерної кризи.
Коли експерти кажуть, що можна успішно не дозволити Північній Кореї поділитися своїми ядерними розробками з іншими радикальними режимами, вони часто вказують на майстерність розвідки. Але факт, що у свій час Абдул Кадир Хан зміг так довго ділитися ядерними розробками і технологіями з КНДР, Іраном і Лівією, вказує, що причини для тривоги все ж є.
Факт в тому, що ті, хто у світі здійснює пильний нагляд за розвитком ядерних пректів, пропустили повз увагу успіх Пхеньяну у отриманні важливих технологій і розвитку своїх розробок. І не виключено, що північнокорейський режим спробує продати комусь свої напрацювання. До цього часу Заходу вдавалося не дозволити подіям розвиватися в такому напрямку. Але історія з ракетними двигунами ставить під питання, чи буде так і надалі.
Нагадаємо, раніше на сайті американської газети The New York Times була опублікована стаття під заголовком "КНДР могла добитися успіху у випробуванні ракет завдяки двигунам з України". В цьому матеріалі, з посиланням на дослідження спеціаліста з ракетним питань Майкла Еллемана йдеться про те, що останні успіхи КНДР випробування міжконтинентальної балістичної ракети "стали можливі завдяки покупці потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, з українського заводу, що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою". Секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що українські оборонний і авіакосмічний комплекси >ніколи не постачали зброї і військових технологій в КНДР, а інформація про це помилкова і, швидше за все, спровокована російськими спецслужбами.