UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР заперечує постачання ракет Росії

Корея пригрозила США за поширення небажаних чуток.

Північна Корея заперечує постачання зброї Москві після того, як Сполучені Штати заявили, що держава, що володіє ядерною зброєю, поставила ракети російській приватній військовій групі Вагнера.

Раніше цього місяця Вашингтон назвав групу Вагнера «транснаціональною злочинною організацією», зіславшись на її угоди зі зброєю у Пхеньяні, всупереч резолюції Ради Безпеки ООН.

За словами офіційного представника національної безпеки Джона Кірбі, Білий дім показав фотографії американських розвідок, на яких російські залізничні вагони в'їжджають до Північної Кореї, забирають вантаж піхотних ракет та повертаються до Росії.

У заяві, опублікованій офіційним Центральним інформаційним агентством Кореї, високопоставлений північнокорейський чиновник відкинув звинувачення, попередивши, що США зіткнуться з «дійсно небажаним результатом», якщо вони наполягатимуть на поширенні «самостійних чуток».

"Спроба заплямувати імідж (Північної Кореї) шляхом фабрикації неіснуючої речі - це серйозна провокація, яку не можна допустити і яка не може не викликати її реакції", - заявив Квон Чжон Гон, генеральний директор Департаменту у справах США, передає AFP.

Під час зустрічі з міністром закордонних справ Південної Кореї Пак Джіном у Сеулі в неділю генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг визнав стурбованість «ракетними випробуваннями та ядерними програмами» Пхеньяна та наслідками російсько-української війни в Південній Кореї.

Читайте також: Сіра зона: туди й назад із тисячею ракет

"Ми також знаємо, що Північна Корея надає військову підтримку військовим зусиллям Росії ракетами", - додав він.

Росія, один із п'яти постійних членів Ради Безпеки ООН, тривалий час виступала проти посилення тиску на Північну Корею, що володіє ядерною зброєю, навіть вимагаючи зняття міжнародних санкцій з гуманітарних міркувань.

Кім Чен Ин оголосив Північну Корею «незворотною» ядерною державою у вересні, і минулого року країна майже щомісяця проводила випробування зброї, що порушує санкції, включаючи запуск своєї найсучаснішої міжконтинентальної балістичної ракети.

Довга війна? Перемир'я? Виведення військ? Ці варіанти подальших дій Росії в Україні лежать на президентському столі у Кремлі. Детальніше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Путін зробив вибір: якою буде війна з Росією цього року"