UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР розробила керовані снаряди для РСЗВ, які може поставити в Росію − Yonhap

Імовірно, боєприпаси мають подвійне призначення.

Північна Корея заявила про розробку керованих снарядів для реактивної системи залпового вогню і системи контролю польоту. Аналітики зазначають, що ця зброя може опинитися в Росії.

Нові боєприпаси мають калібр 240 мм, пише Yonhap. У неділю військові провели їхнє випробування.

Читайте також: Росія подякувала КНДР за підтримку у війні проти України

У КНДР вважають, що технічне оновлення підвищить роль РСЗВ на полі бою і допоможе переоцінити стратегічну цінність установки такого калібру. Наразі система розгорнула поблизу кордону з Південною Кореєю і направлена на її столицю Сеул.

Як зазначає видання, останнє випробування зброї відбувається на тлі поглиблення військової співпраці між Москвою і Пхеньяном, тому імовірно, що нові снаряди будуть експортуватися в Росію.

«Цей 240-міліметровий снаряд для реактивної системи залпового вогню, ймовірно, має подвійне призначення. Із практичної точки зору, існує ймовірність того, що його розглядають для експорту в Росію, а з політичної він може бути призначений для тиску на Південну Корею», − сказав старший науковий співробітник Корейського інституту національного об'єднання Хонг Мін.

Читайте також: РФ намагається допомогти КНДР з доступом до міжнародної фінансової системи в обмін на зброю — NYT

Раніше очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів, що наразі найбільшим постачальником Росії в плані озброєння є саме Північна Корея.

Також США повідомили, що Росія випустила по Україні щонайменше дев'ять ракет, поставлених Північною Кореєю.

Окрім того, минулого року КНДР відправила у РФ понад 1000 контейнерів із військовим обладнанням і боєприпасами.

Читайте також: Путіна до Північної Кореї жене снарядний голод – ISW

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик, пише Наталія Бутирська у статті «Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні».