UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР припиняє економічну співпрацю з Південною Кореєю

Останнім часом Пхеньян вдається до жорстких риторики та дій.  

Верховні народні збори Північної Кореї проголосували за розірвання всіх угод з Південною Кореєю про розвиток економічної співпраці. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: РФ намагається допомогти КНДР з доступом до міжнародної фінансової системи в обмін на зброю — NYT

Збори, які роблять формальні кроки для прийняття політичних рішень керівної Трудової партії, також проголосувала за скасування законів, що регулюють економічні зв'язки з Сеулом, включаючи спеціальний закон про функціонування туристичного проекту "Гора Кумган".   

Тури на мальовничу гору на північ від східного кордону були символом економічного співробітництва, яке розпочалося в період активізації відносин між Пхеньяном та Сеулом на початку 2000-х років і приваблювали майже два мільйони південнокорейських туристів.

Проект був призупинений у 2008 році після того, як південнокорейського туриста, який заблукав у забороненій зоні, застрелили північнокорейські охоронці.

Міністерство об'єднання Південної Кореї, яке відповідає за зв'язки з Пхеньяном, заявило, що дії КНДР не є несподіваними і лише поглиблять ізоляцію країни. Сеул не визнає односторонній крок, додав чиновник. 

У повідомленні державних ЗМІ КНДР не згадується спеціальний закон Північної Кореї, що регулює інший великий спільний економічний проект - промислову зону Кесон, в якій на піку свого розвитку були розташовані заводи 125 південнокорейських компаній, де працювали 55 тисяч північнокорейських робітників.

Промислова зона закрилася у 2016 році, коли Сеул призупинив проект після п'ятого ядерного випробування і запусків балістичних ракет дальнього радіуса дії КНДР.

Читайте також: США відправили розвідувальний літак для спостереження за КНДР — Yonhap

У січні Південна Корея закрила державний фонд, який підтримував розвиток і функціонування промислової зони Кесон, що свідчить про низьку ймовірність її відродження.

Північна Корея заявила, що вважає Сеул ворогом і минулого року розірвала підписаний у 2018 році військовий пакт, спрямований на деескалацію напруженості на лінії, встановленій у межах перемир'я після Корейської війни 1950-1953 років.

У попередньо записаному інтерв'ю державному телеканалу KBS, яке вийшло в ефір пізно ввечері в середу, 7 лютого, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль назвав зміну політики КНДР "надзвичайною", додавши, що йому важко зрозуміти причини цього кроку.

"Незмінним залишається те, що Північна Корея вже понад 70 років намагається перетворити нас на комуністів, і, роблячи це, вона зрозуміла, що її звичайних озброєнь недостатньо, тому перейшла до розробки ядерної зброї, щоб погрожувати нам", - зазначив він.

Юн, який зайняв жорстку позицію щодо Пхеньяна, сказав, що залишається відкритим для взаємодії з КНДР, навіть шляхом проведення зустрічі на вищому рівні з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, але заявив, що північнокорейський режим "не є раціональним".

З моменту приходу до влади у 2011 році Кім спрямував сили КНДР на розробку ядерної зброї і балістичних ракет, навіть попри те, що економіка країни перебувала в занепаді.

Читайте також: РФ під час удару по Харкову застосувала ракети вироблені в КНДР — Болвінов

Відмовляючись від старої концепції возз’єднання, північнокорейський лідер Кім Чен Ин, вочевидь, намагається підвищити ставки та створити ілюзію невідворотності війни. Одним із чинників ризику є російсько-північнокорейське співробітництво, яке може підштовхнути КНДР до агресивніших дій. “Чи готується Північна Корея до війни?” — відповідь на це питання читайте в статті Наталії Бутирської.