Північна Корея пригрозила потужними контрзаходами проти будь-яких “посилених військових дій США”, розкритикувавши нещодавній візит держсекретаря Ентоні Блінкена до Китаю. Про це повідомляє Yonhap.
Генеральний директор Департаменту у справах США в Міністерстві закордонних справ Пхеньяна Квон Чон Ґун зробив це попередження, оскільки Вашингтон нещодавно доклав зусиль для зміцнення своїх зобов'язань щодо "розширеного стримування", аби захистити Південну Корею з використанням усіх своїх військових можливостей.
"Ми серйозно попереджаємо, що масштаби і обсяг заходів протидії з боку КНДР будуть розширені і стануть більш потужними та наступальними, якщо буде помічена ескалація військових дій і провокацій США на Корейському півострові і в регіоні", - сказав Квон у заяві, опублікованій офіційним Центральним телеграфним агентством КНДР (ЦТАК).
"Якщо США не припинять порушувати наш суверенітет і погрожувати нам, нехтуючи нашими правами та інтересами, і не вдаватимуться до чітких заходів для припинення своєї огидної ворожої політики щодо КНДР, не буде ні стриманості, ні змін у здійсненні останньою свого права на самооборону", - додав офіційний представник КНДР.
Квон розкритикував висловлювання Блінкена під час його нещодавнього візиту до Пекіна про те, що Китай перебуває в "унікальному" становищі, щоб чинити тиск на Пхеньян з метою залучення його до діалогу. Представник КНДР назвав ці зауваження "нісенітницею", заявивши, що вони не сприяють вирішенню проблеми.
Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК) також опублікувало окремий коментар, в якому розкритикувало розгортання військових активів США у Південній Кореї, посилаючись на прибуття до підводного човна з керованою ракетною зброєю USS Michigan.
"Таке нерозважливе розгортання стратегічних активів передбачає непоправні катастрофічні наслідки для миру і безпеки в регіоні і в усьому світі", - йдеться у публікації.
Підводний човен USS Michigan увійшов до ключової військово-морської бази в Пусані, за 320 кілометрів на південний схід від Сеула, 16 червня і вийшов у четвер, 22 червня.
Прибуття підводного човна відбулося після того, як Сполучені Штати пообіцяли ще більше посилити "регулярну видимість" стратегічних об'єктів на Корейському півострові.
Раніше повідомлялося, що США та Південна Корея домовилися про посилення співпраці у сфері ядерної зброї, щоб протистояти загрозі з боку КНДР. США вперше нададуть Південній Кореї центральну роль у стратегічному плануванні застосування ядерної зброї в будь-якому конфлікті з Північною Кореєю, в обмін на обіцянку, що Сеул не нарощуватиме власний арсенал ядерної зброї.