UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР погрожує США після заяви Камали Гарріс

У КНДР заявляють про провокацію.

Північна Корея попередила Сполучені Штати про «серйозні наслідки» після того, як Вашингтон надав Південній Кореї військову техніку, включаючи 36 гелікоптерів Apache. Попередження Пхеньяна пролунало після того, як віцепрезидентка Камала Гарріс на Національному з'їзді Демократичної партії назвала Кім Чен Ина «тираном».

У своїй заяві Пхеньян засудив серію спільних військових навчань між арміями Південної Кореї та США, пише Newsweek.

Читайте також: США і Південна Корея розпочали військові навчання: у КНДР войовничо відреагували

КНДР назвала Південну Корею «васальною державою», а США – «безрозсудно провокаційною». Це збіглося у часі з виступом Камали Гарріс на Національному з'їзді Демократичної партії, де вона назвала північнокорейського лідера Кім Чен Ина «тираном і диктатором».

«Я ніколи не вагатимусь вжити будь-яких заходів, необхідних для захисту наших сил і наших інтересів проти Ірану і підтримуваних ним терористів. І я не буду підлабузнюватися до тиранів і диктаторів на кшталт Кім Чен Ина, які вболівають за Дональда Трампа», – сказала вона.

У заяві, опублікованій Департаментом преси та інформації МЗС КНДР, повідомили про «постійну ескалацію політичної та військової напруженості на Корейському півострові з боку США та РК».

«Ми рішуче виступаємо проти нарощування озброєнь США і їх васальних сил, що становить серйозну небезпеку для регіонального середовища безпеки і ескалації військової напруженості, і серйозно попереджаємо їх про наслідки, які це потягне за собою.

Продаж наступальних озброєнь Республіці Корея – це безрозсудний провокаційний акт», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Глава Південної Кореї попередив КНДР про наслідки у разі агресії

Нагадаємо, президент Південної Кореї Юн Сок Йол закликав Пхеньян до діалогу та відновлення співпраці, а також запропонував провести міжнародну конференцію з прав людини в Північній Кореї.

З'явившись в один з найгірших моментів у відносинах між двома Кореями, план Юна деякі експерти сприйняли скептично. Вони сумніваються, що Пхеньян побачить в ньому щось інше, окрім екзистенційної загрози для свого режиму.