UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР озвучила дату остаточного закриття ядерного полігону

Закривати полігон для ядерних випробувань будуть у проміжку між 23 і 25 травня.

Північна Корея анонсувала закриття свого ядерного полігону; закриття заплановано в проміжку між 23 і 25 травня в залежності від погодних умов, передає Reuters із посиланням на національне новинне агентство КНДР.

"Інститут ядерної зброї та інші відповідні установи проводять технічні заходи з демонтажу ядерного полігону КНДР в цілях забезпечення прозорості припинення ядерних випробувань", - йдеться в заяві.

Згідно з повідомленням, демонтаж ядерного полігону передбачає обвалення всіх тунелів за допомогою вибухів, блокування входів і ліквідацію всіх умов для спостереження, приміщень для досліджень та постів охорони.

Заява Пхеньяну прозвучала після того, як президент США Дональд Трамп анонсував зустріч з північнокорейським лідером Кім Чен Ином 12 червня в Сінгапурі.

Глава КНДР пообіцяв, що допустить до спостереження за закриттям полігону південнокорейських і американських журналістів.

Пхеньян оголосив про вихід з пакту, який забороняє поширення ядерної зброї в 2003 році. Після цього країна зіткнулася з низкою міжнародних санкцій.

Нагадаємо, 9 травня держсекретар США Майк Помпео знову побував у Пхеньяні. Під час своєї вже другий за останній час поїздки він погодив з північнокорейською стороною точне місце і часпроведення зустрічі лідерів США і КНДР. Спочатку розглядалося п'ять варіантів для проведення переговорів.

У свою чергу Трамп пообіцяв не обговорювати з Кім Чен Ином чисельність американського контингенту в Південній Кореї. Однак не виключив, що частина американських військовослужбовців буде виведена з Південної Кореї з метою економії бюджетних коштів. За даними Міністерства оборони США, в Республіці Корея дислокуються 28 тисяч військовослужбовців Армії США. Сеул оплачує половину вартості утримання американського контингенту. У 2017 році ця сума склала 800 мільйонів доларів. Адміністрація Трампа раніше заявляла, що Південна Корея повинна повністю взяти на себе витрати з утримання американських військ на півострові.

Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.

Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".