UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР не має наміру вести діалог з міжнародним співтовариством до скасування санкцій

Пхеньян традиційно звинувачує США у посиленні напруженості на Корейському півострові.

Північна Корея не проти діалогу з міжнародним співтовариством, але вважає його неможливим, поки є "військова загроза" і діють міжнародні санкції.

"КНДР не проти діалогу самого по собі, але рішуче відкидає будь нерівний діалог...Діалог і військові загрози, діалог і санкції несумісні. КНДР категорично відкидає твердження, подібні дурниці, про те, що санкції введені для початку діалогу", - повідомили в посольстві КНДР в РФ.

Пхеньян знову відзначив небезпеку "сталевого, вогневої і ядерного зіткнення" в результаті "безпрецедентних агресивних американо-південнокорейських військових маневрів і прийнятих у відповідь на них справедливих заходів самооборони" з боку Північної Кореї.

2 березня Радбез ООН одноголосно підтримав найжорсткіший за останні 20 років проект резолюції про розширення санкції проти Пхеньяну.

Сполучені Штати та їх союзники, при цьому, наполягали на більш жорсткому варіанті санкцій, але Китай домігся від них скасування тих заходів, які можуть дестабілізувати КНДР, остаточно розваливши її економіку.

Новий пакет санкцій проти Північної Кореї був підготовлений США та її союзниками у зв'язку з проведенням останніх власних ядерних і військово-космічних випробувань в січні-лютому цього року. 6 січня КНДР заявила про успішні випробування водневої бомби, а 7-го лютого РБ ООН засудила їїза випробування балістичної ракети. За кілька годин до голосування Радбезу щодо нового пакету санкцій, про загрозу ядерної програми КНДР заявили дипломати Південної Кореї і США.