UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР не хоче обговорювати з США свою ядерну програму

Пхеньян побачив у ініціативі Вашингтона спробу просунути в РБ ООН резолюцію щодо санкцій проти КНДР.

Північна Корея відмовилася обговорювати з США свою ядерну програму, повідомляє північнокорейське видання "Родон симун".

Пхеньян вгледів у ініціативі Вашингтона спробу просунути в Раді Безпеки ООН резолюцію щодо санкцій проти КНДР, сказано в редакційній статті північнокорейської газети.

У матеріалі наголошується, що переговори про відмову від ядерної програми неможливі в умовах, коли Сполучені Штати Америки роблять все, щоб покласти відповідальність за загострення ситуації на Корейському півострові на Пхеньян.

"В умовах, коли за допомогою агресивних переговорів на нас звалюють відповідальність за загострення ситуації на Корейському півострові, і ми не згодні на діалог, при якому обговорюється наша відмова від ядерної програми, пропозиція Тіллерсона про переговори без всяких попередніх умов і пов'язані з ним дії Білого дому не можна розглядати інакше, як спробу підготувати проведення "резолюції щодо санкцій Ради Безпеки ООН по КНДР, яка містить жорсткі формулювання, такі як морська блокада", - наголошується в матеріалі.

Раніше голова Державного департаменту Рекс Тіллерсон заявив про те, що США готові почати переговори з Північною Кореєю про згортання ядерної програми і роззброєння КНДР без попередніх умов. Тіллерсон підкреслив, що Вашингтон ніколи не змириться з наявністю ядерної зброї КНДР.

Як повідомлялося, КНДР вранці 29 листопада за місцевим часом запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну.

За даними американської військової розвідки, за 50 хвилин ракета пролетіла близько 1000 км, перш ніж впасти в Японському морі.

У відповідь на запуск Пхеньяном чергової балістичної ракети збройні сили Південної Кореї провели ракетні навчання біля кордону з КНДР.

Президент США Дональд Трамп запевнив, що Вашингтоному буде вжито заходи у зв'язку з черговим запуском балістичної ракети КНДР.

Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі заявила про те, що якщо США вступлять у війну з КНДР, то північнокорейський режим буде повністю знищений.

Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".