"Сколково" - це містечко інноваційних технологій, яке часом називають російською кремнієвою долиною. Лише в період 2009-2012 років уряд Росії виділив близько 5 мільярдів доларів на розвиток цього проекту.
Компанії, які там працюють, займаються розробками у напрямках нанатохнологій, генної інженерії, робототехніки, лазерів, електроніки і новітніх ядерних технологій. Значна частина розгорнутих в "Сколково" проектів можуть мати подвійне військово-цивільне застосування. Попри це, російське технологічне містечко отримувало підтримку Держдепартаменту США, поки його очолювала 3.
Про це пише польське видання Rzeczpospolita, нагадуючи, що в ті часи тривало "перезавантаження" відносин між Росією і США. Після візиту президента Барака Обами в Москву в 2009 році була створена американсько-російська двостороння президентська комісія, мета якої полягала в підтримці політичної і економічної співпраці між країнами. З американського боку її очолювала Гіларі Клінтон, а з російського – міністр закордонних справ Сергій Лавров.
Держдепартамент почав заохочувати американські ІТ-компанії інвестувати в "Сколково", зокрема в російську компанію "Роснано", яка зараз під міжнародними санкціями. Американський письменник Пітер Швеітцер, який досліджував історію цієї співпраці, зауважив, що Клінтон отримувала вигоду від цього процесу. Зокрема, західні компанії, яким Держдепартамент допомагав з вкладанням грошей в "Сколково", перераховували кошти на рахунок Фонда Клінтона. Зокрема, це зробили Google, Intel, Cisco, які загалом інвестували в російські технології близько мільярда доларів.
В березні 2010 року Держдепартамент організував візит в Москву для 22 представників венчурних інвестиційних фондів, заохочуючи їх владати гроші в російські проекти. В 2012 році віцепрезидент Фундації "Сколково" і водночас людина, яка співпрацювала з Фондом Клінтона Конор Леніган говорив, що в російській "кремнієвій Долини" працюють 28 російських, європейських і американських компаній. З них 17 виплатити гроші Гіларі Клінтон і її фонду за "допомогу в переговорах".
Також донорами Фонду Клінтона були холдинг Reova Group, який належить фонду "Сколково", олігарх Віктор Вексельберг і Андрій Вавілов - президент компанії SuperOX, яка займається ядерними дослідженнями. Співпраця процвітала, хоча американські військові, ФБР і навіть урядовці з Держдепартаменту застерігали, що суть російського проекту в тому, щоб отримувати американські новітні технології для військових цілей.
У звіті програми армії США з дослідження іноземних збройних сил йшлося, що "Сколково" - це не що інше, як система для перекачування розробок з усього світу в Росію в області інформаційних технологій, біомедичних досліджень, енергетики, супутникових і космічних технологій, а також ядерних. Ці висновки підтверджувалися навіть заявами самого "Сколково", яке неодноразово хвалилося зв'язками з російською військовою промисловістю. Зокрема, були заяви про побудову двигунів для ракет, які будуть здатні нести ядерні боєголовки зі швидкістю звуку.
Раніше видання Washington post писало, що російська пропаганда дає зрозуміти, що Кремль думає про Клінтон. Російський "Первый" телеканал говорить про Клінтон як про політика, "який поставив себе вище закону, який готовий перемогти за будь-якою ціною і змінити свої принципи залежно від політичної ситуації". Звісно, ведуча в ефірі зауважили, так про кандидата від демократів "думають прихильники Трампа". Але це невеличка ремарка, яку глядачі легко могли пропустити повз увагу.
Раніше видання Financial Times писало, що кампанія проти Клінтон перейшла на вулиці Москви. Російська націоналістська, яка бореться за місце в Держдумі, чомусь влаштувала кампанію про кандидата в президенти в США. На думку російських експертів дії націоналістки цілому відображає курс політичного порядку денного Кремля і його антиліберальний і антизахідний ухил.
Тим часом, видання New York Times у редакційній статті писало, що Путін робить Трампу "ведмежу послугу", якщо дійсно втручається у вибори в США. Якщо виявиться, що Росія втручається у вибори в США, це може викликати зворотній ефект.