UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайський епідеміолог звинуватив владу Уханя в приховуванні масштабів епідемії

Підозри виникли після того, як число заражених коронавірусом в Ухані протягом 10 днів залишалася на одному рівні.

Влада китайського міста Ухань, де в грудні 2019 року вперше виник спалах коронавіруса, спочатку намагалися приховати реальні масштаби поширення інфекції, сказав ефірі телеканалу CNN ведучий радник уряду КНР по боротьбі з коронавірусом Чжун Наньшань.

"Місцеві власті не хотіли говорити правду в той момент. На самому початку вони мовчали, і я сказав би, що, можливо, реальне число хворих було більше заявленого", - зазначив епідеміолог.

Підозри у Наньшаня виникли після того, як число заражених коронавірусом в Ухані протягом 10 днів залишалася на одному рівні, в той час як інфекція почала поширюватися за межами Китаю.

Прибувши 18 січня в Ухань для дослідження походження вірусу, епідеміолог звернув увагу на попередження місцевих лікарів про те, що насправді ситуація з вірусом йде набагато гірше, ніж вона описується в офіційних звітах місцевої влади.

"Я не вірив цим [офіційним] наслідками, тому я продовжував просити влади, щоб мені надали реальні цифри. Вони дуже неохоче відповіли на мій запит", - додав експерт.

20 січня Чжун Наньшань одним з перших заявив в ефірі Центрального телебачення Китаю (CCTV) повідомив, що коронавірусна інфекція COVID-19 передається від людини до людини, тоді як влада Уханя стверджували протилежне, зазначає CNN.

У середині квітня телеканал Fox News повідомив, що коронавірус виник в науковому центрі в Ухані, де вірусом випадково заразився його співробітник. У Бюро розвідки і досліджень Держдепартаменту США, однак, цю версію не підтримали, пояснивши свою позицію відсутністю доказів.

Згодом президент США Дональд Трамп заявив про наявність даних про походження коронавіруса з лабораторії Уханя. Він зазначив, що в ситуації з поширенням коронавіруса влади Китаю здійснили "жахливу помилку"і не хотіли її визнати.

"Ми хотіли приїхати в КНР для проведення розслідування, але вони не хотіли пускати, навіть Всесвітню організацію охорони здоров'я не хотіли пускати. Вони визнали це, але набагато пізніше, а не відразу. По-моєму, вони зробили помилку і намагалися приховати, загасити її, немов пожежа, і не змогли зробити це", - стверджував американський лідер.

За словами держсекретаря США Майка Помпео, президент Дональд Трамп чекає відповідного моменту, щоб прийняти рішення домагатися від Китаю компенсацій за пандемію COVID-19.

Нагадаємо, 3 травня розвідки США, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, Канади оприлюднили спільний доповідь, в якому йдеться про відповідальність КНР за поширення коронавіруса SARS-CoV-2. Офіційний Пекін приховував інформацію про те, що коронавірус передається від людини до людини, забороняв передавати зразки SARS-CoV-2 західним вірусологам, репресував лікарів, які намагалися привернути увагу до нового захворювання.