UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай завершує будівництво другого авіаносця

Авіаносець буде використовуватися в Південно-Китайському морі.

У Китаї завершили будівництво корпусу нового авіаносця, повністю спроектованого і змонтованого власними силами, повідомляє газета South China Morning Post з посиланням на Міністерство оборони КНР, передає ТАСС.

Будівництво авіаносця "є частиною планів Пекіна щодо розширення можливостей свого флоту на тлі зростаючих викликів в спірних водах Східно-Китайського і Південно-Китайського морів, а також для захисту національних інтересів за межами власних кордонів", сказано в повідомленні китайського видання.

Оскільки в Китаї на озброєнні в даний момент знаходитися лише один авіаносець "Ляонін", то військові експерти вважають, що новий корабель – схожої моделі.

"Ляонін" складається на озброєнні ВМС Китаю з 2012 року, побудований корпус судна в Миколаєві. Його будівництво почалося в 1985 році. Після розпаду СРСР в 1992 році корабель дістався Україні, будівництво було припинено у 1998 році. Куплений Китаєм за 25 мільйонів доларів офіційно з метою організації плавучого центру розваг. Відбуксований в Китай і добудований як авіаносець. 25 вересня 2012 увійшов до складу ВМФ Китаю.

Нагадаємо, в липні китайська сторона офіційно заявила, що не визнає право третейського суду в Гаазі на розгляд територіальних проблем Південно-Китайського моря, і не має наміру виконувати його рішень.

У січні 2013 року Філіппіни в односторонньому порядку звернулися в міжнародний арбітраж для вирішення територіальної суперечки в Південно-Китайському морі. Китай спочатку відмовився брати участь у розгляді, так як вважає односторонній позов незаконним і наполягав на тому, що у суду немає юрисдикції розглядати територіальні суперечки.

На тлі загрози, що йде від мілітаризації Китаю на суперечних територіях, сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання суперечних вод, в тому числі - за участю США,які неодноразово заявляли про неприйнятність односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.