UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай запровадив мита на товари із США у відповідь

Мита введені відносно 659 товарів, на 545 товарів мито на суму близько 34 мільярдів доларів набуде чинності 6 липня.

Міністерство фінансів Китаю у п'ятницю, 15 червня, оголосило про введення 25% мита на 659 найменувань товарів із США, щодо загороджувальної міри у відношенні продукції, що надходить зі Штатів, повідомила прес-служба відомства.

"У відповідності із Законом про зовнішню торгівлю КНР та іншими законодавчими актами, комітет з митних тарифів Держради КНР прийняв рішення запровадити ввізне мито на 659 найменувань товарів, що імпортуються з США, об'ємом близько 50 мільярдів доларів", – йдеться в заяві.

Мито на 545 товарів на суму близько 34 мільярдів доларів набуде чинності 6 липня, а дата набрання мита на інші товари буде оголошена пізніше. Також 6 липня буде введено мито на сільськогосподарські продукти, автомобілі та водні продукти.

15 червня влада США оголосили про введення 25-відсоткового мита на товари китайського виробництва на загальну суму в 50 мільярдів доларів. Рішення прийнято "у світлі крадіжки Китаєм інтелектуальної власності і технологій, а також інших несправедливих торгових практик", йдеться у заяві президента Дональда Трампа. На сайті торгового представництва США опубліковано список з 1,1 тисячі найменувань товарів з Китаю, які будуть обкладатися митами.

Раніше торгове представництво США опублікувало список з 1300 найменувань китайських товарів, на які можуть бути накладені мита. У відомстві зазначають, що це відповідь на нечесну торгівлю з боку Китаю, крадіжку технологій та інтелектуальної власності.

З 2 квітня Китай підвищив мита на 128 товарів із Сполучених Штатів у відповідь на нещодавнє рішення Вашингтона щодо мит на алюміній і сталь із Пекіна. Так, фрукти і вироблені з них продукти відтепер обкладаються 15% митом, а американська свинина та продукція з неї - 25%.

Дональд Трамп оголосив про плани ввести мита на імпорт товарів з Китаю загальною вартістю 60 мільярдів доларів, а також обмежити китайські інвестиції в США. Відповідне рішення було прийнято через крадіжку Китаєм технологій за допомогою кібератак і запозичення технологій шляхом доступу іноземних компаній на китайський ринок.