UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай закликав Японію припинити "сіяти розбрат" заявами про спірні води

Пекін вважає свою діяльність у Східно-Китайському морі, де зводяться платформи для розвідки нафти, цілком правомірною.

Китай заявив про нанесення збитку Японією відносинам між двома країнами після різкої заяви Токіо про вимогу від КНР припинити розвідку нафти в Східно-Китайському морі, повідомляє Reuters.

Китай залишає за собою право на "необхідну реакцію" після публікації доповіді Японії про діяльність КНР у спірних водах в Східно-Китайському морі.

"Цей крок (публікація звіту – ред.) повністю показує дволикий характер зовнішньої політики Японії і має згубний вплив на мир і стабільність в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні", - йдеться в заяві Міністерства оборони Китаю.

На думку Пекіна, Токіо помиляється, кажучи про якісь погрози, і "застрягло" в своїх претензіяхі з приводу спірних вод. Звинувачення на свою адресу вважає "роздутими".

"Острови Дяоюйдао належали Китаю з давніх часів. Китай буде продовжувати приймати необхідні заходи для захисту свого територіального суверенітету і Японія не повинна мати якісь нереальні ілюзії", - говорить китайський представник міністерства закордонних справ Лю Кан.

Також Китай прокоментував пункт японського звіту, де йшлося й про діяльність КНР у Південно-Китайському морі в спірних водах. "Японія не є країною, яка є зацікавленою стороною в питанні Південно-Китайського моря, тому вона не повинна розповідати казки і сіяти розбрат", - йдеться в заяві міністерства оборони КНР.

"Ми наполегливо закликаємо Японію припинити розпалювати напруженість, провокуючи протиріччя, замість проведення більшого числа заходів, які б сприяли зміцненню регіонального миру і стабільності", - сказав Лю Кан.

Напередодні, 21 липня, Японія закликала Китай зупинити будівництво платформ для розвідки нафти і газу в Східно-Китайському морі в спірних водах. Токіо побоюється, що будуть досліджуватися газові родовища на цій лінії розмежування, а також, що платформи можуть бути використані у якості радіолокаційних станцій або майданчиків для дронов або інших повітряних суден, щоб стежити за повітрям і морською діяльністю поблизу спірної ланцюга острівців, відомі як Сенкаку в Японії і Дяоюйдао в Китаї.

Також у звіт міноборони Японії були включені супутникові знімки китайських штучних островів у Південно-Китайському морі. Йдеться про 3,5 мільйонів квадратних км (1,35 млн кв. миль). Японія не має претензій в цьому районі, але побоюється, що китайські військові бази зміцнять вплив Пекіна в цій області, де щорічно проходять торгові вантажі (зокрема, і до Японії) вартістю в $ 5 трильйонів.

Японія і Філіппіни провели два спільних військово-морських навчань в районі Південно-Китайського моря. Японія також заявила, що може розпочати повітряне патрулювання в Південно-Китайському морі. Китай заявив, що буде розглядати це як втручання.

США неодноразово вимагали від Китаю припинити насипати острови в Південно-Китайському морі, адже ці дії, на думку Вашингтона, несе загрозу безпеці в цьому регіоні.

Пекін заявляв, США і Філіппіни перебільшують китайську загрозу біля спірних островів Спратлі.

13 травня Пекін зажадав т від США пояснень у зв'язку з планами направити авіацію і флот в Південно-Китайське море. Тоді ж стало відомо, що Пентагон розглядає можливість відправки військової авіації і флоту для забезпечення безпеки навігації в районі штучних островів Китаю, які Пекін звіврайоні спірних островів у Південно-Китайському морі.