UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай вводить систему соціального рейтингу і буде стежити онлайн за своїми громадянами

Надійних громадян влада буде заохочувати, а громадянам з низьким рейтингом буде складніше взяти кредит, влаштуватися на роботу або скористатися будь-якими послугами

Влада Китаю запускає у травні систему соціально рейтингу, за допомогою якого держава буде оцінювати надійність і адекватність своїх громадян, повідомляє "Новое время".

Завдяки новій системі, Пекін буде вводити обмеження для тих, хто поширює неправдиву інформацію про тероризм, створює проблеми на авіарейсах, використовує прострочені квитки, курить в поїздах і мочиться в підземних переходах.

Під обмеження також потрапляють громадяни з фінансовими правопорушеннями, і ті, хто вчасно не сплатив штрафи.

До 2020 року китайський уряд розгорне систему соціального рейтингу на всі сфери життя своїх громадян. Оцінювати поведінку китайців буде спеціальний алгоритм, розробкою якої займаються China Rapid Finance - партнер гіганта Tencent, що володіє платформою WeChat з 850+ мільйонами активних користувачів, плюс Sesame Credit, що знаходиться під управлінням дочірньої компанії Alibaba Group. Таким чином, система буде використовувати інформацію з найбільших китайських баз даних.

Оцінка людини буде становити від 350 до 950 балів. Система сформує рейтинг, враховуючи багато аспектів поведінки громадянина в суспільстві. Так алгоритм відстежить, регулярно людина оплачує рахунки, що купує в магазинах, що робить і чим цікавиться. Крім того, алгоритм буде враховувати поведінку користувачів в інтернеті.

Надійних громадян влада буде заохочувати, наприклад, при рейтингу від 650 балів людина зможе взяти в оренду машину без застави або пройти швидку реєстрацію на рейс для VIP-клієнтів в міжнародному аеропорту Пекіна. Громадянам з низьким рейтингом буде складніше взяти кредит, влаштуватися на роботу або скористатися будь-якими послугами.

Нагадаємо, що засновника компанії Facebook Марка Цукерберга викликають в Європейський Парламент для дачі пояснень про використання особистих даних користувачів соціальної мережі.

Як повідомлялося, засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі nf некоректно скористалася особистими даними користувачів

Детальніше про скандал, який вибухнув навколо Facebook і став причиною великих фінансових і репутаційних втрат компанії, що належить Марку Цукербергу, читайте в матеріалі DT.UA "Скандал навколо Facebook: що відомо на даний момент".