UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай висловив протест через початок екстрадиції до США фіндиректорки Huawei

Канадський уряд схвалив екстрадицію Мен Ваньчжоу в п'ятницю.

Китай висловив протест через екстрадицію з Канади до США фінансового директора телекомунікаційної компанії Huawei Мен Ваньчжоу. У Міністерстві закордонних справ КНР вважають, що її затримання в Канаді за запитом США є "серйозним порушенням законних прав громадянки КНР". Про це йдеться в заяві представника китайського МЗС Лу Кана.

"Китай у зв'язку з початком канадською стороною так званого офіційного процесу екстрадиції Мен Ваньчжоу вже висловив різке незадоволення і заявив рішучий протест, зробив серйозне подання", - підкреслив дипломат.

"Це є важливою політичною справою", - зазначив Лу Кан.

Він закликав США "негайно відкликати ордер на арешт і вимогу про її передачу". Також він вимагає від Канади звільнення китайської громадянки.

Раніше Мен Ваньчжоу подала до суду на уряд Канади. Адвокати Мен стверджують, що поліцейські проводили обшуки і допитували фіндиректорку Huawei з серйозними порушеннями Канадської хартії прав і свобод.

За словами представника Мен Ваньчжоу, співробітники прикордонної служби "під виглядом рутинної прикордонної перевірки" незаконно затримали, обшукали і допитали їх клієнта, щоб отримати від неї показання до арешту і законного виконання її прав.

Фіндиректорка Huawei постане перед судом у Ванкувері в середу о 18:00 за Гринвічем. На слуханні буде розглядатися питання про її видачу США. Канадський уряд схвалив екстрадицію Мен в п'ятницю.

Читайте також: Використання союзниками Huawei представляє загрозу для США – Помпео

14 січня суд у китайському Даляні в північно-східній провінції Ляонін засудив до смертної кари громадянина Канади Роберта Ллойда Шелленберга у справі про контрабанду наркотиків. Цей крок розцінюється в якості відповіді на арешт фіндиректора Huawei.